10 lat Filharmonii Gorzowskiej!

Pobierz PDF
Budynek Filharmonii Gorzowskiej.
W 2011 r. gorzowianie po raz pierwszy mogli wysłuchać koncertów w nowej filharmonii. Jej budowa nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządu województwa i unijnej dotacji. Jubileuszowy koncert zaplanowano na 14 maja.

Filharmonia Gorzowska swoje otwarcie świętowała 10 lat temu. Było z czego się cieszyć, bo warta ponad 130 mln zł inwestycja już wtedy była dumą naszego regionu i nie zmieniło się to do dzisiaj. Placówka, do momentu zamknięcia instytucji kultury w ramach pandemicznych obostrzeń, była chętnie odwiedzana przez melomanów. Widzowie, pracownicy oraz muzycy mieli w sumie do dyspozycji blisko 80 tys. metrów sześciennych. Sala koncertowa mieściła ponad pół tysiąca osób.

Przez 10 lat istnienia Filharmonia Gorzowska była miejscem setek koncertów oraz wydarzeń artystycznych. W maju ta liczba znów się powiększy, bo punkt kulminacyjny jubileuszu będzie stanowił koncert 14. maja. Muzykami pokieruje Przemysław Fiugajski. Ze względu na pandemię wydarzenie odbędzie się bez udziały publiczności, ale Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej zobaczycie na kanale YouTube filharmonii. Początek o godzinie 19.00

Zobacz również