Nowoczesny sprzęt dla małych pacjentów

Pobierz PDF
Takiej aparatury nie ma w żadnym szpitalu w Polsce, ale będzie w Zielonej Górze. Na Oddział Chirurgii Dziecięcej, Noworodka, Traumatologii i Urologii Dziecięcej trafi giętki uretrorenoskop -  urządzenie niezbędne w leczeniu kamicy układu moczowego u dzieci. – Zdrowie jest priorytetem – uważa marszałek Elżbieta Polak. Warto dodać, że ten oddział jest jedynym ośrodkiem w Polsce rekomendowanym przez konsultanta krajowego w dziedzinie urologii dziecięcej do leczenia kamicy.

W budżecie województwa na 2013 rok pieniędzy na zdrowie jest najmniej. Ale marszałek Elżbieta Polak zapewnia, że jeśli tylko pojawią się możliwości – w pierwszej kolejności będą realizowane projekty związane z ochroną zdrowia. Sprzęt, który trafi na Oddział Chirurgii Dziecięcej, Noworodka, Traumatologii i Urologii Dziecięcej kosztował 48 tys. zł.

Warto dodać, że Oddział Chirurgii dziecięcej zielonogórskiego szpitala otrzyma również kolejny sprzęt zakupiony ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na oddział trafi diatermia chirurgiczna. Urządzenie stanowić będzie uzupełnienie otrzymanego wcześniej zestawu laparoskopowego. Zgodę na przyjęcie darowizny w wysokości 59,9 tys. zł wyraził 15.01.2013 r. Zarząd Województwa Lubuskiego. Zastosowanie diatermii chirurgicznej zwiększy bezpieczeństwo zabiegów laparoskopowych oraz znacznie skróci  czas rekonwalescencji pacjentów.

Zobacz również