O inwestycjach na lotnisku w Babimoście

Pobierz PDF
23 kwietnia br. marszałek Elżbieta Polak spotkała się z przedstawicielami IG Polska Sp. z o.o., którzy zainteresowani są ścisłą współpracą z lotniskiem w Babimoście. Przedstawione przez inwestorów plany rozwojowe spółki wpisują się bardzo dobrze w Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego, a także w Strategię Rozwoju Portu Lotniczego Babimost. Marszałek Elżbieta Polak przychylnie odniosła się do planów inwestycyjnych oraz wyraziła chęć dalszej współpracy.

Inwestorzy widzą ogromny potencjał w nieruchomości położonej po sąsiedzku z Portem Lotniczym, przy skrzyżowaniu dróg A2 i S3, a także rzeki Odry. Biorąc pod uwagę fakt, że przez teren województwa lubuskiego przebiegają dwa najważniejsze szlaki komunikacyjne: północ-południe oraz zachód-wschód, zdaniem inwestora w niedalekiej przyszłości nasz region stanie się największym intermodalnym centrum tranzytowym (tranzyt powietrzny, drogowy, kolejowy i rzeczny) na wschód od rzeki Odry. Główne cele inwestycji to:

  1. Budowa i uruchomienie Centrum Transportu Intermodalnego.
  2. Budowa i uruchomienie Kompleksu Magazynowo Logistycznego.
  3. Budowa infrastruktury pod możliwość świadczenia wyspecjalizowanych usług dla branży lotniczej i kolejowej.
  4. Budowa i uruchomienie centrum współpracy Przemysłowo-Transportowo-Logistycznej.    


W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Bogdan Nowak, Władysław Kłosik – Kierownik Wydziału Transportu Lotniczego w UMWL oraz Tomasz Lisiecki – prezes IG Polska Sp. z o .o. i Tomasz Domański - menadżer inwestycji IG BUD GRUPA IG POLSKA Sp. z o.o.

Zobacz również