Poznaliśmy najbardziej przedsiębiorcze Lubuszanki

Pobierz PDF
Nie boją się wyzwań, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, doskonale łączą obowiązki zawodowe z rodzinnymi – kobiety przedsiębiorcze, uczestniczki plebiscytu Gazety Lubuskiej! Laureatki poznaliśmy podczas gali w Essenza Party Center w Świdnicy. Wzięła w niej udział marszałek Elżbieta Anna Polak, która jak co roku była członkiem kapituły konkursu. - Widzę same znajome twarze, poznane przy okazji Kongresu Kobiet, bo to już szósty plebiscyt Gazety Lubuskiej, a my zorganizowaliśmy sześć Kongresów Kobiet - stwierdziła podczas gali.

- Promocja i wspieranie zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn to priorytet w naszym regionie, nie tylko w kończącej się perspektywie, ale również w nowej - mówiła marszałek. - Panie na to zasługują. Są przedsiębiorcze, stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko, zajmują się nie tylko rodziną i własnym biznesem, ale także działalnością charytatywną. Przy tym są spontaniczne. Wszystkim Paniom gratuluję i życzę spełnienia marzeń zarówno tych małych jak i wielkich.
Gazeta Lubuska już po raz szósty zorganizowała plebiscyt, który wyłania najbardziej przedsiębiorcze Lubuszanki. Do tegorocznej edycji zgłosiły się panie, które prowadzą własne firmy, kierują przedsiębiorstwami, instytucjami, fundacjami, działają społecznie i charytatywnie. Łączy je pasja, zaangażowanie i wiara we własne możliwości. Laureatki wyłonione zostały w głosowaniu Czytelników oraz przez Kapitułę.
Zwyciężczynią plebiscytu w głosowaniu Czytelników GL została Agnieszka Pawlikowska, właścicielka Biura Podróży Proxima Travel. - Robię to co kocham, a moja turystyczna branża ma setki czytelników, kochających podróże - powiedziała. - Dziękuję im, że na mnie głosowali.
Kobietą przedsiębiorczą w głosowaniu Kapituły w kategorii "biznes" została Danuta Sobieraj, właścicielka Rodzinnego Domu Seniora "Leśne Zacisze" w Żarach. Natomiast Kobietą Przedsiębiorczą w głosowaniu Kapituły w kategorii "działalność charytatywna" została Katarzyna Zielonka z Zespołu Szkół w Bytomiu Odrz.

W skład Kapituły weszły:

• Bogumiła Ulanowska - właścicielka firmy Omni Modo z Nowej Soli, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce.

• Aneta Szczepocka-Walas - laureatka zeszłorocznego plebiscytu wybrana przez kapitułę, dyrektor firmy Kietzmann Coatings w Żaganiu.

• Magdalena Ciszek-Kozłowska - prezes zarządu firmy transportowo-spedycyjnej Promet Cargo w Słubicach, zwyciężczyni głosowania Czytelników w zeszłorocznej edycji plebiscytu.

• Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

• Iwona Zielińska-Adamczyk - redaktor naczelna „Gazety Lubuskiej”.

Wszystkie Laureatki tegorocznej edycji plebiscytu:

Anna Kisielewicz– Wyróżnienie w głosowaniu Czytelników - Poradnia dietetyczna Anna Kisielewicz, dietocoach.

Aleksandra Tomczak – wyróżnienie w głosowaniu Czytelników - Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Smolno Wielkie; Przewodnicząca Zarządu.

Agnieszka Pawlikowska – Kobieta Przedsiębiorcza w głosowaniu Czytelników - właścicielka biura podróży Proxima Travel.

Danuta Sobieraj – Kobieta Przedsiębiorcza w głosowaniu Kapituły w kategorii biznes – właścicielka Rodzinnego Dom Seniora ,,Leśne-Zacisze’’ w Żarach.

Katarzyna Zielonka - Kobieta Przedsiębiorcza w głosowaniu Kapituły w kategorii działalność charytatywna - założycielka w Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” w Bytomiu Odrzańskim - obecnie Prezes.

Galeria: Kobieta Przedsiębiorcza - Gala Finałowa

Zobacz również