Lubuskie najlepsze na Międzynarodowych Targach Turystycznych!

Pobierz PDF
Stoisko województwa lubuskiego okazało się absolutnym hitem Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu i zdobyło nagrodę za najlepszy, targowy pawilon przyznawaną przez jury i zajęło drugie miejsce w głosowaniu zwiedzających! - Województwo Lubuskie to kraina winem i miodem płynąca. Nagroda to dowód na to, że coraz więcej osób o tym wie i to docenia - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak

Walka o nagrodę była bardzo zacięta. O miano najlepszego pawilonu starało się ok. 200 wystawców, którzy przygotowali wiele unikatowych atrakcji. Na tym tle wyróżniło się stoisko województwa lubuskiego. Hitem okazał się rower 3D, na co dzień dostępny w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, dzięki któremu „w trójwymiarze” można było podróżować po lubuskich parkach krajobrazowych i winnicach. Sporym zainteresowaniem cieszyli się również lubuscy winiarze (Winnica Kinga, Winnica Miłosz, Winnica Stara Winna Góra). Do zatrzymania się na stoisku urzędu marszałkowskiego zachęcali także członkowie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, zabawiający gości wspólnym muzykowaniem. Dużym powodzeniem cieszyły się też indywidualnie przygotowywane znaczki z nadrukiem i ręcznie robiona biżuteria.

W ciągu trzech targowych dni przez stoisko województwa lubuskiego przewinęło się kilkanaście tysięcy zwiedzających. Tysiące przeprowadzonych rozmów i wydanych folderów przyniosły efekt w postaci drugiego miejsca w konkursie na najlepsze stoisko w głosowaniu gości przybyłych do Hali Stulecia we Wrocławiu.

Targom towarzyszył Festiwal Podróżników. W jego trakcie można wysłuchać niemal 20 podróżników, którzy opowiadali o praktycznych aspektach turystyki m.in. o tym, jak podróżować wygodnie i tanio. Dodatkową atrakcją był Festiwal Kulinarny, czyli pokazy gotowania, warsztaty oraz degustacje.

Galeria: Nagroda za najlepsze stoisko MTI we Wrocławiu

Zobacz również