Warsztaty "Technologiczne Dzieciaki"

Pobierz PDF
W związku z Tygodniem Edukacji Informatycznej odbywającym się w dniach 5 - 11 grudnia 2016 r., Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego serdecznie zaprasza lubuskie dzieci ze szkół podstawowych w podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów.

Celem wydarzenia będzie zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób mogą one nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie.

Warsztaty będą połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję wzięcia udziału w trzech różnych tematycznie warsztatach, gdzie wspólnie z osobą prowadzącą zajęcia zbudują robota, wykonają doświadczenie, wezmą udział w multimedialnej lekcji, przeprowadzą eksperymenty z suchym lodem, wykonają animację poklatkową. Dbając o bezpieczeństwo dziecka w Internecie w ramach warsztatów przedstawiciel Policji przeprowadzi rozmowę na temat cyberprzestępczości.

W warsztatach udział wezmą: Image Recording Solutions Sp. z o.o., Mały Inżynier, BRICKS 4 KIDZ, Young Digital Planet SA.

Warsztaty odbędą się w dniu 15 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze i przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych z klas I-VI.

Serdecznie zapraszamy dzieci z  województwa lubuskiego!

Zapisy na warsztaty ruszają już od dzisiaj na stronie www.wrotalubuskie.eu!

Dostępność miejsc ograniczona. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane do uczestników, którzy zakwalifikowali się na warsztaty.

W ramach warsztatów przeprowadzonych zostanie 5 lekcji:

Warsztat 1

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i komputerów

Warsztat 2

Prowadzący: Image Recording Solutions Sp. z o.o.

Opis: Zajęcia przyrodnicze – pomiar PH oraz temperatury za pomocą czujników cyfrowych.

Warsztat 3

Prowadzący: Mały Inżynier

Opis: Wykonanie eksperymentów z suchym lodem, programowanie robotów Lego Mindstorms EV3, prezentacja programu do tworzenia gier i animacji komputerowych.

Warsztat 4

Prowadzący: BRICKS 4 KIDZ z siedzibą w Zielonej Górze

Opis: 

klasa I-II Robotyka dla juniora: Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując jeden z kilkuset modeli dzieci zdobędą praktyczną wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki obowiązujących w otaczającym ich świecie.

klasy III - VI Movie Making : nauczymy dzieci jak zrobić animację poklatkową wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.). Pokażemy krok-po-kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów: oglądanie przykładów, tworzenie własnego scenariusza, budowa scenografii, animowanie postaci, montaż całości materiału, udźwiękowienie i eksport do formatu pozwalającego na odtworzenie własnego filmu na dowolnym urządzeniu.
 

Warsztat 5

Prowadzący: Young Digital Planet SA

Opis: 

klasa I-II Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z robotem Bee-Bot

klasa III-IV Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Scratch
klasa V-VI Co to jest algorytm – zabawy ruchowe, zabawy z programem Appinventor, „A to ciekawe….” - pokaz nowinek technologicznych.

ZAPISY:

Aby zapisać klasę (maksymalnie 25 dzieci) na warsztaty należy przejść do formularza http://wrotalubuskie.eu/PL/447/Napisz_do_nas/

 

W polu imię i nazwisko i e-mail podać dane opiekuna klasy. W polu adresat wybrać warsztaty W polu temat wybrać zestaw warsztatów, w którym chcą Państwo wziąć udział, w polu wiadomość podać: nazwę szkoły, klasę, ilość dzieci (maksymalnie 25 osób) i telefon kontaktowy do opiekuna grupy.

 

Dostępne warsztaty:
 

Poziom 3 klasy V i VI godz. 13:00-15:00

Zestaw 11 – warsztat 1, warsztat 2, warsztat 3

Zestaw 12 – warsztat 4, warsztat 5, warsztat 1

Zestaw 14 – warsztat 5, warsztat 1, warsztat 2

Zobacz również