Targi Lokalne Ekonomii Społecznej

Pobierz PDF
17 marca br. w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Targi Lokalne Ekonomii Społecznej organizowane przez Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Centrum Integracji Społecznej w Kostrzynie i Urząd Miasta. Targi odwiedził wicemarszałek Romuald Gawlik.

Targi zorganizowane zostały w formule kiermaszu świątecznego, gdzie swoje produkty i usługi sprzedawać i prezentowały podmioty ekonomii społecznej.

Można było dobrze zjeść, o co zadbały spółdzielnie socjalne z obszaru małej i dużej gastronomii. Była to również okazja do zakupienia świeżych ciast oraz poznania specjałów kuchni romskiej oraz bliskiego spotkania z tą niezwykle barwną kulturą.

Targi odbyły się w budynkach dworca PKP, gdzie swoją działalność w postaci hostelu oraz Międzygminnego Centrum Ekonomii Społecznej realizuje Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „Rozwój”.  W godzinach od 11:00 do 15:00 goście mieli możliwość zrobienia świątecznych zakupów oraz obejrzenia występów artystycznych. Przedsięwzięcia Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej charakteryzują się tym, że obok Targów zawsze organizowana jest „scena targów”. Wspólna zabawa zbliża i sprzyja nawiązaniu więzi. A to podstawa ekonomii społecznej. Dla najmłodszych uczestników Targów przygotowano bogaty program animacji. Były konkursy, nagrody, muzykowanie i rywalizacja sportowa. Dla nieco starszych, zatańczył i zaśpiewał zespół cygański pod nieco przewrotną nazwą „I tak zatańczymy!”. „I tak zatańczymy!” to w istocie kobiecy odłam zespołu „Romani Cierheń” będącego zapleczem artystycznym Spółdzielni Socjalnej „U Babci Nonci”.  Liderką zespołu jest prawdziwa gwiazda tańca romskiego; Anna Dębicka, doskonale znana nie tylko miłośnikom kultury cygańskiej. Na zakończenie Targów zagrała i zaśpiewała gorzowska „Grubsza Strona Rabarbaru” w pomniejszonym składzie.

 

Galeria: Targi Lokalne Ekonomii Społecznej

Zobacz również