Podróż naukowym szlakiem

Pobierz PDF
„Weekendowy Szlak Naukowy" - nauka przez zabawę i nie tylko. To była okazja do przyjrzenia się z bliska jak działają innowacyjne firmy, uczelnie oraz inne instytucje zajmujące się nauką. Zwieńczeniem akcji, która odbyła się w dniach 22-27 października, było pełne atrakcji „SHOW NAUKOWE”. W pokazie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze wzięła udział członek zarządu Alicja Makarska.   

Udając się na szlak można było skorzystać z szeregu bezpłatnych propozycji. Znalazły się m.in. pokazy, spotkania, wykłady i  warsztaty. Podsumowaniem akcji było „SHOW NAUKOWE”, które odbyło się 27 października w bibliotece w Zielonej Górze. Podczas SHOW można było zobaczyć ciekawe eksperymenty chemiczne, roboty przyszłości np. kąsającą kobrę oraz dowiedzieć się jak produkować prąd za pomocą siły mięśni.

Celem „Weekendowego Szlaku Naukowego” jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką. Chodzi także o podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020. Do współpracy przy organizacji Szlaku zaproszone zostały jednostki naukowe, muzea, biblioteki, izby pamięci, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne rozwiązania.

Wykaz atrakcji „Weekendowego Szlaku Naukowego”  można znaleźć TUTAJ

Galeria: Weekendowy Szlak Naukowy 2018

Zobacz również