Zostań Lubuskim Liderem Europejskim

Pobierz PDF
15 lat temu Polska została członkiem Unii Europejskiej. Ta decyzja otworzyła szeroko nie tylko granice, ale też drzwi do rozwoju dla kraju i regionów. Dzięki środkom z Unii Europejskiej, Lubuskie zmieniło się nie do poznania. Pokażmy to! - Szukamy liderów – samorządów, szkół i przedsiębiorców, którzy przez te 15 lat wykazali się największą aktywnością w pozyskiwaniu funduszy i realizacji projektów! Zapraszam do udziału w konkursie - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia!

Konkursy europejskie:

- „Lubuski Przedsiębiorca Europejski” – celem konkursu jest promocja najbardziej europejskich młodych firm z województwa lubuskiego. Samorząd województwa chce docenić firmy, które powstały w 2004 r. i później oraz wyróżniły się aktywnością w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Przedmiotem konkursu jest informacja na temat liczby projektów zrealizowanych przez firmę z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej.

(Nagrody: Certyfikaty „Lubuski Przedsiębiorca Europejski”, Statuetki).

Do pobrania:

- regulamin

- formularz zgłoszeniowy

- klauzula informacyjna

- „Lubuska Szkoła Europejska” – celem konkursu jest promocja najbardziej europejskich szkół z województwa lubuskiego, które wyróżniły się aktywnością w realizacji projektów z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej. Przedmiotem konkursu jest informacja na temat liczby projektów współfinansowanych ze środków UE, w których uczestniczyła szkoła. Uczestnicy konkursu mogą wziąć w nim udział tylko w ramach jednej kategorii: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna oraz szkoła ponadpodstawowa/ponadgimnazjalna. (Nagrody: Certyfikaty „Lubuska Szkoła Europejska”, Statuetki, Tablice informujące o przyznanym tytule oraz grant w wysokośći 10 tys. zł na przeprowadzenie lekcji obywatelskiej).

Do pobrania:

- regulamin

- formularz zgłoszeniowy

- klauzula informacyjna

 

- „Lubuska Gmina Europejska” – celem konkursu jest promowanie najbardziej europejskich lubuskich gmin, które wyróżniły się aktywnością w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Przedmiotem konkursu jest informacja na temat wysokości uzyskanego dofinansowania na projekty unijne w latach 2004-2019, w przeliczeniu na 1 mieszkańca gminy.  Uczestnicy konkursu mogą wziąć w nim udział tylko w ramach jednej kategorii: gmin wiejskich, gmin miejsko-wiejskich, gmin miejskich kierowanych przez burmistrza, gmin miejskich kierowanych przez prezydenta. (Nagrody: Certyfikaty „Lubuska Gmina Europejska”, Witacze – tablice umieszczane przy wjeździe do miejscowości/gminy) informujące o przyznanym tytule, Statuetki).

Do pobrania:

- regulamin

- formularz zgłoszeniowy

- klauzula informacyjna

Wszelkie pytania dot. konkursów bardzo prosimy kierować na adres info@rpo.lubuskie.pl

Zobacz również

 • 8.04.2019
  Kaziuki 2019
  Barwne, smaczne i różnorodne – takie jest Lubuskie i taka też była niedziela w Muzeum Etnograficznym...
 • 8.04.2019
  Przyszłość zaczyna się w Lubuskiem
  Jaka jest przyszłość Lubuskiego, jakie wyzwania stoją przed regionem – tego można się dowiedzieć z wywiadu...
 • 8.04.2019
  Posiedzenie ESAB
  W dniach 4-5 kwietnia 2019 r. w Wałbrzychu na Zamku Książ obradowali członkowie Kuratorium Europejskiej...