Misja do Hiszpanii - są pierwsze sukcesy

Pobierz PDF
W Gorzowie odbyło się spotkanie z udziałem wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna i członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka, podsumowujące misję gospodarczą lubuskich przedsiębiorców do Barcelony. Firmy z naszego regionu przez kilka dni przekonywały do siebie kontrahentów z Półwyspu Iberyjskiego. Podczas podsumowania wyjazdu przy wspólnym stole dyskutowano o wrażeniach i doświadczeniach z misji oraz przedstawiono jej pierwsze efekty, czyli nawiązane kontakty biznesowe.
Przypomnijmy, że delegacja z Lubuskiego spędziła w Hiszpanii cztery dni, podczas których jej członkowie zapoznawali się z zasadami funkcjonowania na rynku hiszpańskim: podziałem administracyjnym, pomocą publiczną, możliwościami wsparcia placówek dyplomacji gospodarczej. W trakcie licznych spotkań, m.in. z przedstawicielami Izby Handlowej w Barcelonie, czy też Agencji Promocji i Inwestycji Katalonii, uczestnicy zaznajomili się z przepisami i specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstw w Hiszpanii. Ponadto lubuscy przedsiębiorcy mieli okazję wziąć udział w targach Snackex 2019.

Uczestnicy spotkania docenili możliwość poznania instytucji wspierających zagraniczne firmy zaistnieć na hiszpańskim rynku. Podkreślali również dobrą organizację wyjazdu.

Galeria: Podsumowanie misji gospodarczej do Hiszpanii 2019

Zobacz również