Zbieraj się w Lubuskie

Pobierz PDF
Trwają właśnie Turystyczne Mistrzostwa Blogerów organizowane przez Polską Organizacje Turystyczną. Województwo Lubuskie reprezentuje Magda i Jacek Zbieraj, prowadzący bloga www.zbierajsie.pl o podróżowaniu z dziećmi.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów organizowane są już po raz drugi. Każde województwo reprezentowane jest przez jeden blog. Do udziału w konkursie zgłosiło się 59 blogerów, z których kapituła konkursowa wybrała 16 finalistów. Teraz ich zadaniem jest przygotowanie minimum trzech wpisów na bloga, dwóch materiałów wideo oraz 18. postów w social mediach. Wszystko po to aby promować najpiękniejsze zakątki naszego kraju.

Podróżowanie po województwie lubuskim to była dla nas fantastyczna przygoda. Wróciliśmy właśnie z ponad 130 dniowej podróży po świecie i przyjechaliśmy właśnie w Lubuskie. Ludzie ze zdziwieniem pytali „W lubuskie? Co będziecie tam robić”. A my właśnie tutaj odpoczęliśmy, naładowaliśmy baterie, ale utwierdziliśmy się też w przekonaniu, że wcale nie trzeba daleko jechać żeby zobaczyć coś unikatowego na skale świata – mówi Jacek Zbieraj, współautor bloga.

–  Mieliśmy ogromny problem by zdecydować się na tematykę naszych wpisów konkursowych. Lubuskie obfituje w moc ciekawych atrakcji. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to przyroda. Na swoim blogu promujemy turystykę rodzinną, wspólnie spędzanie czasu na łonie przyrody. W ramach promocji województwa lubuskiego w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów zdecydowaliśmy się opowiedzieć o jedynym w Polsce Światowym Geoparku Łuk Mużakowa. Takiego miejsca nie ma nigdzie indziej, a mamy wrażenie, że jeszcze wiele osób nie wie o jego istnieniu. Kolejne teksty będą dotyczyć Parku Narodowego Ujścia Warty, Rzeczpospolitej Ptasiej, a także lubuskich lasów i jezior – dodaje Magda Zbieraj, prowadząca blog zbierajsie.pl, który reprezentuje województwo lubuskie w konkursie.

STATYSTYKI I GŁOSOWANIE

Konkurs polega na rywalizacji między blogerami. Ich wpisy będą poddane ocenie merytorycznej przez jury konkursu. Do ostatecznej punktacji liczy się także wynik głosowania, a także statystyki Blogerów osiągnięte zarówno na blogach, jak i w social mediach. Głosowanie trwa do 26.08.2019. Laureatów konkursu poznamy pod koniec września.

Reprezentantów województwa lubuskiego można wspierać poprzez odwiedzanie wpisów konkursowych na www.zbierajsie.pl oraz na www.facebook.com/zbierajsiePL. Głosy na najciekawsze materiały można oddawać na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

 

Materiał: Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR”

Zobacz również