Lubuskie dzieciaki na sportowo

Pobierz PDF
- Program „Sportowe Lubuskie” świetnie się sprawdził i będzie kontynuowany w przyszłym roku – powiedział wicemarszałek Łukasz Porycki podczas podsumowania tegorocznej edycji przedsięwzięcia, które odbyło się w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. – Na jego realizację zarząd województwa przeznaczył 200 tys. zł, a zaproszenia do udziału w zajęciach zostaną skierowane do 50 lubuskich gmin.

W 2019 roku programem „Sportowe Lubuskie” zostało objętych 20 gmin liczących do 25 tysięcy mieszkańców. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII, którzy mają ograniczony dostęp do różnorodnej oferty sportowej WOSiR-u. W całodziennych zajęciach uczestniczyły dzieci z terenu całego województwa lubuskiego, przez Słońsk, Krzeszyce, Wymiarki, Dąbie, Kożuchów, aż po gminę Stare Kurowo.

- W projekcie uczestniczyło ok. 500 uczniów, którym pokazano nowe oblicze sportu, stworzono możliwość nabycia nowych umiejętności – stwierdziła Jolanta Starzewska, zastępca dyrektora WOSiR. – Sprawdzali się m.in. w siatkówce, piłce nożnej, unihokeju, grali w boccia, uprawiali szermierkę, jazdę konną, tenis czy pływanie. Mieli też zapewniony relaks w grocie solnej.

W tym roku na zajęcia przeznaczono 92 tysiące złotych. W przyszłym zarząd województwa na kontynuację programu przeznaczył 200 tys. zł. Weźmie w nim udział 50 grup, czyli 1250 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

- W 2009 roku zarząd województwa podjął decyzję o przejęciu ośrodka wraz z obiektami sportowymi w Drzonkowie – przypomniał wicemarszałek. – Do tej pory samorząd zainwestował w obiekty ponad 70 mln zł. Zachęcam wszystkich do korzystania ze wszystkich oferowanych dyscyplin sportowych.

W podsumowaniu wzięło udział 24 uczniów z gminy Stare Kurowo. Była to ostatnia grupa biorąca udział w tegorocznym programie. Młodzi ludzie podkreślali, że mogli skorzystać z aktywności, która nie jest dla nich na co dzień dostępna, jak na przykład ze strzelania laserowego, czy szermierki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i upominki.

Galeria: Podsumowanie programu Sportowe Lubuskie w WOSiR w Drzonkowie

Zobacz również