Szklany sufit można przebić

Pobierz PDF
Za nami kolejny zjazd Lubuskiej Akademii Rozwoju, dzięki której samorządowcy i przedsiębiorcy mają okazję przyjrzeć się wielu tematom m.in. skutecznego marketingu i pozyskiwaniu środków unijnych. To także okazja do poruszania ważnych kwestii społecznych. – Za każdym razem rozmawiamy o tym, jak skorzystać na tym, co daje samorząd. Jak rozwinąć własną firmę oraz osobowość. Bardzo sobie cenię, że chcecie skorzystać z tych darmowych wykładów - mówiła podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuska Akademia Rozwoju to autorski projekt Województwa Lubuskiego zainicjonowany przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Dzisiejszy zjazd obfitował w wiele ciekawych wykładów. Uczestnicy przyjrzeli się np. projektowi STEP. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą dostać wsparcie w budowaniu innowacyjności oraz w rozpoczęciu działalności badawczo-rozwojowej. Dużo emocji wzbudziło wystąpienie Katarzyny Niezgody - prawniczki, ekonomistki oraz ekspertki ds. zarządzania zmianą. Autorka książki „Pięścią w szklany sufit” opowiadała o tym, jak pokonywać życiowe przeszkody. LAR to nie tylko suche fakty. Akademia stanowi miejsce, które ma sprzyjać samorozwojowi, dlatego jeden z punktów zjazdu stanowił wykład Fundacji Projekt Kompas, dotyczący odkrywania swojego kierunku w życiu.

Sporo miejsca poświęcono również równouprawnieniu płci. – Kwestie równouprawnienia są jedną z priorytetowych dyrektyw unijnych. W Lubuskiem bardzo jej przestrzegamy, zapewniając równy dostęp dla kobiet i mężczyzn. Chodzi tu nie tylko o kwestie pieniędzy unijnych, ale także różnych świadczeń publicznych – tłumaczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuska Akademia Rozwoju

Lubuska Akademia Rozwoju została stworzona z myślą o lubuskich samorządowcach i przedsiębiorcach, ma za zadanie szkolić i doradzać. Akademia jest podzielona na bloki tematyczne dotyczące polityki regionalnej, funduszy unijnych, coachingu i marketingu miejsc. Poruszamy kwestie wykorzystywania środków unijnych i wsparcia przedsiębiorczości, zamówień publicznych, spraw społecznych, nowych technologii czy ekologii. W tym roku akademickim zaplanowaliśmy osiem zjazdów (do 19 czerwca 2020 r.), a każda sesja wykładowa to około 3-godzinne zajęcia.

Galeria zdjęć

Galeria: Przebijemy szklany sufit - II sesja LAR

Zobacz również