Mikołajki w Zaborze

Pobierz PDF
Tradycyjnie już w okolicach 6 grudnia do Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze przyjeżdża specjalny Mikołaj, z workiem pełnym prezentów. Nie inaczej było i w tym roku. W rolę darczyńcy wcieliła się marszałek Elżbieta Anna Polak. Pacjenci otrzymali także misie zebrane od pracowników urzędu marszałkowskiego.

Mali pacjenci Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze przygotowali specjalny występ artystyczny. Na nich z kolei oprócz upominków czekał RATmiś, który pokazał dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy. Gry i zabawy zorganizowali wolontariusze Fundacji Dr Clown. Każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce.

To już tradycja, że w okolicach „Mikołajek” urząd marszałkowski przygotowuje specjalne prezenty dla oddziałów dziecięcych i szpitali dla dzieci. Mali pacjenci przebywają wiele tygodni na terapii, a część z nich spędza w lecznicach świąteczny czas. Poprzednie edycje "Mikołajkowych" spotkań pokazały, że dla dzieci to wyjątkowe wydarzenie, do którego szczególnie się przygotowują.

Galeria: Mikołajki 2019 w Zaborze

Zobacz również