Szkolenie dla III sektora

Pobierz PDF
10 grudnia br. odbyło się szkolenie dla przedstawicieli podmiotów III sektora. Dotyczyło ono wdrożenia generatora pisania wniosków w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Samorząd Województwa Lubuskiego, które pozwolą na wyeliminowanie często pojawiających się błędów rachunkowych i formalnych. Uczestników powitał wicemarszałek Łukasz Porycki.

- Dużo podmiotów i organizacji pozarządowych korzysta ze środków, które zarząd województwa kieruje do Państwa. My wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i wprowadzamy generator wniosków, po to, aby ułatwić wypełnianie tych tabelek. Wiem, że jest to czasami kłopotliwe, ale to jest nic w porównaniu z wnioskami beneficjentów, którzy starali się o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Tam tych dokumentów jest dużo więcej, choć też się elektronicznie wypełnia – mówił wicemarszałek.

Wicemarszałek podkreślał, że celem jest, aby jak najmniej wniosków odpadało pod względem formalnym. Generator będzie pokazywał, że coś nieprawidłowo zostało to wypełnione i należy wrócić i poprawić.

Wicemarszałek przekazał także informację o ogłoszonym dziś konkursie w zakresie kultury fizycznej, który realizowany będzie jeszcze na starych zasadach. Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 1,7 mln zł. Oferty można składać do 10 stycznia 2020 r. Od nowego roku wszystkie organizowane konkursy,  oparte będą na generatorze wniosków. Pozwoli to m.in. na stworzenie bazy konkursów i ich harmonogramu tak, aby konkursy się nie nakładały.            

Szkolenie zorganizował Departament Infrastruktury Społecznej UMWL. W grudniu urząd marszałkowski podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner na wdrożenie i utrzymanie systemu. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele stowarzyszenia Jacek Kiełkowski i Bartosz Parchański.        

Jutro, tj. 11 grudnia 2019 r. szkolenie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Gorzowie Wlkp. (ul. Sikorskiego w sali nr 102 w godz. 10.00 - 11.30).

Galeria: Szkolenie dla III sektora

Zobacz również