Podziękowania za wsparcie Battle of Europe

Pobierz PDF
10 grudnia br. gościem marszałek Elżbiety Anny Polak był Marek Humiński oraz przedstawiciele z Centrum Metamorfoz, które otrzymało wsparcie m.in. w ramach otwartego konkursu na promocję województwa poprzez sport. Na wydarzenie crossfitowe pn. Battle of Europe przekazano wsparcie w wysokości 5 tys. zł. Oprócz tego stowarzyszenie złożyło dwa projekty w ramach Lubuskich Inicjatyw Społecznych i otrzymało łącznie 20 tys. zł. Dziś marszałek otrzymała podziękowania za wsparcie tych inicjatywy.    

Battle of Europe to finał międzynarodowych zawodów, który odbył się w dniach 27-29 września 2019 w Zielonej Górze. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w 10 kategoriach. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Centrum Metamorfoz i CrossFit 8k48 przy współpracy Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać oraz pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego. Imprezie przyświecał szczytny cel - zbiórka pieniędzy na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które powstaje w Zielonej Górze. To była już trzecia edycja tej imprezy. W ub. roku zawody odbyły się również w hali CRS, a pierwsza edycja odbyła się na stadionie żużlowym.

Projekty „Teatralna twórczość dziecięca jako element współtworzenia kultury europejskiej” oraz „Europejskie Spotkania Teatralne” otrzymały wsparcie w kwocie 10 tys. zł każdy z projektów. W ramach działań z Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych, uczniowie zapoznali się z twórczością innych kultur europejskich oraz uczcili 15-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dzieci z teatru „TU I TAM” rozwijały swoje artystyczne umiejętności i zdobywały wiedzę na temat europejskiej sztuki teatralnej podczas spotkań z przedstawicielami teatru z Polski i Europy.  

Centrum Metamorfoz powstało z pasji do zdrowego stylu życia, dbania o ciało i duszę oraz pozytywnego nastawienia do świata.

Zobacz również