Gorzowski szpital w złotej setce polskich lecznic

Pobierz PDF
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny potwierdził wysoką jakość oferowanych usług i trzeci rok z rzędu znalazł się wśród 100 najlepszych polskich lecznic. W  tegorocznym Rankingu  Rzeczpospolitej Bezpieczny Szpital 2019 uplasował się na 93 miejscu.- Zdrowie i jakość życia to nasze lubuskie priorytety. Konsekwentnie realizujemy nasz plan rozwoju szpitala. Poprawiamy nie tylko warunki leczenia, ale także dostępność do usług medycznych - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Gorzowski szpital jest jedną z dwóch lubuskich lecznic, które znalazły się w tym zaszczytnym gronie. W złotej setce znalazł się także szpital z Nowej Soli.

Podczas badania ankietowego, które na zlecenie Rzeczpospolitej przeprowadzało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, sprawdzane były wszystkie obszary działalności szpitali. Podzielono je na trzy grupy. Najwięcej (bo aż 410) punktów można było uzyskać za opiekę medyczną w skład której wchodzi blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, personel i jego kwalifikacje. Maksymalnie 360 punktów przyznawano za najwyższe standardy w obszarze funkcjonowania szpitala. Tu brano pod uwagę budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie oraz finanse. Komisja oceniała też jakość opieki, czyli jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analizę zdarzeń i skarg. Łącznie można było uzyskać 1000 punktów. Nie udało się to żadnemu z polskich szpitali.

Szpital w Gorzowie zajął 93 miejsce w kraju. W kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Lubuskim gorzowska lecznica zajęła II miejsce ustępując miejsca jedynie  Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli.

- To dla nas ogromny zaszczyt. To też dowód na to, że dobro pacjenta, szeroka oferta usług medycznych, a także ich wysoka jakość są dla nas najważniejsze. Prowadzone przez zarząd inwestycje (otwarty w tym roku ośrodek Radioterapii, budowany pawilon m.in. dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz  Klinicznego Oddziału Hematologii) mają tę jakość jeszcze bardziej poprawić. Pacjenci dostrzegają te zmiany i wciąż otrzymujemy od nich słowa uznania. Z wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy korzystają nie tylko pacjenci, którzy przyjeżdżają do nas nawet z bardzo odległych części Polski. Tu kształcą się przyszli lekarze. Mamy kilka oddziałów z III (najwyższym) stopniem referencyjności, ale mamy też oddziały kliniczne, jak wspomniany już oddział hematologii czy Kliniczny Zakład Medycyny Nuklearnej – mówi z dumą Jerzy Ostrouch

W tegorocznej – 16. już - edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale.

Informacja: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również