„Dziękuję” dla tych, co ratują życie

Pobierz PDF
Na co dzień ratują zdrowie i życie Lubuszan. Koniec roku to okazja by im podziękować. Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z pracownikami Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na tradycyjnym świątecznym spotkaniu. - Dziękuję państwu dzisiaj, za to że na co dzień robicie to, co w moim sercu jest najważniejsze. Nie ma nic ważniejszego dla mieszkańców naszego regionu niż zdrowie i życie – podkreślała. Zaznaczyła, że samorząd województwa w dalszym ciągu będzie mocno wspierał rozwój lecznicy.

- Czas świat Bożego Narodzenia to czas, gdy świętujemy cud, który się wydarzył. A z cudami mamy szczęście w ochronie zdrowia na co dzień obcować. Wielokrotnie tego doświadczamy, gdy wydaje się, że coś jest niemożliwe, albo bardzo trudne, nagle cudownie nam się udaje – mówiła podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak.
To niezwykłe, świąteczne spotkanie było okazją do podsumowań i podziękowań. - Wszyscy obserwujemy jak wiele dzieje się w szpitalu. Dużo inwestycji, dużo zmian, dużo nowego personelu. Dziękuję państwu za rok wytężonej pracy, za to, że tolerujecie to co dzieje się obszarze inwestycyjnym: problemy parkingowe, przejazdowe i hałasy oraz różne inne, które dzieją się w szpitalu i będą się działy po to, żeby mógł on się modernizować. To m.in. budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Etap budowlany zakończy się w 2020 roku, a w 2021 będzie chcieli to wszystko uruchomić. Trwają intensywne prace koncepcyjne, a także prace związane z poszukiwanie personelu, który będzie mógł sprostać temu zadaniu i podnieść poziom leczenia dzieci i matek w województwie lubuskim. Kolejna duża sprawa, która się dzieje to termomodernizacja. Właśnie podpisaliśmy umowę i właściwie się zaczęła. To prace na ok 3 lata. To wszystko powinno przyczynić się do tego, że już niedługo szpital zmieni swoje oblicze zewnętrzne i będzie na pewno na dużo wyższym poziomie – wyjaśnił prezes szpitala dr Marek Działoszyński.

Inwestycje w szpitalu podsumowała także marszałek Polak. - Rok 2019 był bardzo przełomowy, ponieważ samorząd w swoim budżecie dla szpitala uniwersyteckiego przeznaczył 21 mln zł. Rekordowa kwota. Na przyszły rok zaplanowaliśmy też sporo na inwestycje, wkłady własne do projektów. Wiem, że to jest ciągle zbyt mało. Dlatego pracując w Związku województw RP, w Konwencie Marszałków, staram się, bym ochrona zdrowia była priorytetem nie tylko w regionie lubuskim, ale w całej Polsce – podkreślała. Dziękowała także pracownikom szpitala za ich ciężką, codzienną pracę na rzecz mieszkańców regionu. - Dziękuję państwu za to, że na co dzień robicie to, co w moim sercu jest najważniejsze. Nie ma nic ważniejszego dla mieszkańców naszego regionu niż zdrowie i życie. I wy niesiecie to cały czas w mozole, trudzie, otwarci na zmiany, otwarci na różne niedogodności, reformy. Musimy sobie umieć z tym radzić. Jest to możliwe tyko wtedy, jak jest drużyna, otwartość i zrozumienie – zaznaczyła.

Galeria: Spotkanie wigilijne pracowników Szpitala Uniwersyteckiego

Zobacz również