Noworoczna uczta muzyczna

Pobierz PDF
W sobotę w Filharmonii Zielonogórskiej odbył się koncert noworoczny, którego wysłuchała marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie znalazły się piosenki Franka Sinatry i muzyka popularna. "Swinging with Sinatra" to od lat jedna z najciekawszych propozycji muzycznych w kraju – artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych, gościli na festiwalach i kameralnych koncertach w kraju i za granicą.    

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej
Czesław Grabowski – dyrygent
Jarek Wist z zespołem
Hanna Turonek – flety
Tomasz Jachimek – stand-up
Program: piosenki F. Sinatry, muzyka popularna

SWINGING WITH SINATRA - projekt doczekał się kilku wariantów scenicznych: big bandowego, symfonicznego i jazzowego – tworzonego przez największe nazwiska polskiej sceny muzycznej, m.in. Krzysztofa Herdzina, Piotra Wrombla, Kubę Stankiewicza, Krzysztofa Szmańdę, Marcina Jahra, Wojciecha Pulcyna, Zbigniewa Wrombla, Michała Jarosa, Roberta Murakowskiego, Michała Tomaszczyka, Mariusza „Faziego” Mielczarka.

Koncert projektu w warszawskim teatrze muzycznym Roma otworzył jesienną ramówkę TVP Kultura i wielokrotnie gościł w programach pasm stacji; Został również zarejestrowany w formie albumu Swinging with Sinatra – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band (2013), który przez pół roku nie znikał z list bestsellerów Empiku. Koncerty Swinging with Sinatra już od kilku sezonów wyprzedają się całkowicie jeszcze w przedsprzedaży, a projekt regularnie gości w sezonowych propozycji m.in. klubu Harenda w Warszawie, Piwnicy pod Baranami w Krakowie (gdzie doczekał się aż dwóch sesji jednego wieczora), legendarnej gdańskiej Ołowianki czy Filharmonii w Płocku, Gdańsku lub w Kielcach. Jesienią 2018 artyści wystąpili z powiększonym składem na jubileuszowym koncercie w warszawskim klubie Stodoła – gościem specjalnym koncertu była Daria Zawiałow. Latem 2019 artyści finałowym koncertem z wielką klasą zakończyli 12 edycję Letniej Akademii Jazzu w Łódzkiej Wytwórni oraz wprowadzili w fascynujący świat utworów Franka Sinatry liczną publiczność CKK Jordanki w Toruniu.

Wokalistą i współzałożycielem projektu jest Jarek Wist – songwritter, autor muzyki – przez branżowe media okrzyknięty najlepszym swingowym głosem w Polsce. Na swoim koncie ma dwa solowe albumy („Jest zapisane” 2014, „Na swojej skórze” 2015), udział w projektach rozrywkowych (m.in. koncerty ze z orkiestrą Zygmunta Kukli, gościnne występy z Małgorzatą Ostrowską, Ukeje w projektach jedynej niezależnej filharmonii w kraju – Filharmonia Futura). Regularnie koncertuje w kraju i za granicą (m.in. seria występów w Ameryce Południowej – Brasilia, Kurytyba, Rio de Janeiro wiosną 2016 i 2017 roku, koncerty w USA – Waszyngton, a także w Rzymie i Paryżu, wiosną 2019 koncerty w Kanadzie – Montreal, Ottawa, Toronto). Obecnie pracuje nad kolejnym dużym projektem poświęconym muzyce włoskiej – płyta Dolce VitaM pojawi się w sklepach muzycznych 31 stycznia 2020.

Galeria: Noworoczna uczta muzyczna

Zobacz również