Lubuskie serca zagrały z WOŚP

Pobierz PDF
4075 zł - to kwota, jaka dzięki lubuskim licytacjom trafiła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach 28. Finału akcji. Lubuskie po raz kolejny zagrało w największej orkiestrze świata. - Pomagamy, a to dobro do nas wraca! W lubuskich szpitalach już od wielu lat pracuje sprzęt kupiony przez WOŚP. Dziękuję, że razem zagraliśmy w jednej orkiestrze morza serc - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Piękna czerwona suknia od Natalii Ślizowskiej, którą podczas Lubuskiego Kongresu Kobiet prezentowała marszałek Elżbieta Anna Polak, koszulka klubowa z autografami zawodników CSK Moskwa, czy też vouchery medyczne to tylko część gadżetów zlicytowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku, podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Lubuskie gadżety można było wylicytować na Allegro, a także podczas Finału w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do kilku orkiestrowych sztabów przekazaliśmy lubuskie koszulki zaprojektowane przez Jurka Owsiaka na Pol’and’Rock Festival oraz ekozestawy.

11 kreacji autorstwa Natalii Ślizowskiej z pokazu „100 lat polskiej mody”, które można było zobaczyć podczas XI Lubuskiego Kongresu Kobiet można było wylicytować na Allegro. Nowych właścicieli znalazło 10 z nich. Dzięki nim na konto WOŚP trafiło łącznie  1495 zł. Najdroższy zestaw – bluza i spodnie – osiągnął cenę 207,50 zł. Czerwona sukienka, którą prezentowała marszałek Elżbieta Anna Polak została wylicytowana za 187,50 zł.

Podczas Finału w WOSiR w Drzonkowie licytowana byla m.in. koszulka klubowa drużyny koszykarskiej CSK Moskwa z autografami zawodników (dar od marszałek Elżbiety Anny Polak), która osiagneła cenę 200 zł. Wylicytować można było także dwa vouchery medyczne ufundowane przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Pierwszy dla jednej osoby, obejmujący badania laboratoryjne, badania w pracowniach specjalistycznych, dla kobiet - test roma i konsultacje medyczną, wraz z jednym noclegiem i wyżywieniem – w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym w Torzymiu wylicytowano za 400 zł. Voucher medyczny dla pary seniorów, obejmujący badania laboratoryjne, EKG, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, konsultację medyczną, jeden nocleg i wyżywienie osiągnął cenę 600 zł.

Licytację dwóch voucherów lotniczych na lot dla dwóch osób na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra – dar od Departamentu Infrastruktury i Komunikacji poprowadził wicemarszałek Łukasz Porycki. Pierwszy został wylicytowany za 400 zł, drugi za 380 zł. Ł. Porycki poprowadził również licytację skrzynki wyrobów regionalnych, która osiągnęła cenę 600 zł.

Razem z licytacji w WOSiR w Drzonkowie zebrano 2.580 zł. Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas innych rodzajów orkiestrowej aktywności.

Na scenie w Drzonkowie zagrały świetne zespoły: AQUARIUS, PARADOX oraz Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

 

Zobacz również