Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Pobierz PDF
Tradycją stały się już noworoczne spotkania zarządu województwa lubuskiego z przedsiębiorcami z regionu. Nie inaczej było w tym roku.- W tym roku będziemy promować Polskę, a my Lubuskie wspólnie na EXPO w Dubaju. Inspiracją polskiego pawilonu jest nasza piękna natura /zielone Lubuskie też/- pawilon wyobrażający chmurę ptaków w locie. To piękne przesłanie świetnie wpisuje się w naszą misję- Zielona kraina nowoczesnych technologii.– mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.   

Spotkanie to było okazją do podsumowania roku 2019 i przedstawienia oraz omówienia planów na nowy 2020 rok.

Marszałek podkreślała, że efektem współpracy samorządu i przedsiębiorców jest rozwój gospodarczy regionu. - Dziękuję państwu za współpracę z samorządem województwa. Po naszej stronie jest tworzenie warunków do rozwoju gospodarczego, ale to wy, w swoich firmach podjęliście ryzyko i ciężką pracą pokazujecie, że warto było. Widzimy, jak wskaźniki ekonomiczne naszego regionu szybują w górę. Dziękuję za wzrost PKB, który daje Lubuskiemu już 8. miejsce w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca. Dziękuję za współpracę w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i otwartości na świat – zaznaczyła.

Samorząd blisko przedsiębiorców

Dodała jednocześnie, że samorząd nadal będzie podejmował szereg działań mających na celu wsparcie rozwoju gospodarczego regionu, żeby te wskaźniki były jeszcze lepsze.

- Dlatego tak duże środki z Regionalnego Programu Operacyjnego płyną na innowacje, na nowoczesne technologie. Jesteśmy też wyjątkowym urzędem, bo mamy u siebie departament przedsiębiorczości i strategii marki, który na bieżąco z Wami współpracuje. Organizujemy m.in. misje gospodarcze. W tym roku również otwieramy Lubuskie na świat. Zapraszam do udziału w misjach do Hiszpanii, Szwajcarii oraz udziału w EXPO w Dubaju. Cieszę się, że inspiracją do przygotowania polskiego pawilonu jest natura, bo my właśnie oprócz potencjału gospodarczego będziemy pokazywać w Dubaju zieloną krainę nowoczesnych technologii. Chcemy, aby to naturalne dziedzictwo i klimatyczne lubuskie było hasłem na 2020 rok – wyjaśniła marszałek Polak.

Co w przyszłości?

Spotkanie było okazją do prezentacji najbliższych planów - w tym inwestycyjnych, omówienia możliwości, jakie dają w 2020 roku środki unijne w zakresie wsparcia przedsiębiorczości oraz prac nad Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. W spotkaniu z kilkudziesięcioma lubuskimi przedsiębiorcami udział wzięli: członkowie zarządu: Marcin Jabłoński oraz Tadeusz Jędrzejczak, członkowie Komisji Gospodarki Sejmiku Województwa: Edward Fedko i Mirosław Marcinkiewicz, Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego Marian Babiuch oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Galeria zdjęć

Galeria: Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Zobacz również