O inwestycjach w Szpitalu Uniwersyteckim

Pobierz PDF
O planach na 2020 r. oraz najważniejszych inwestycjach realizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze rozmawiano dziś (15.01) podczas spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem zarządu lecznicy Markiem Działoszyńskim oraz Kanclerz UZ Katarzyną Łasińską.

Najważniejszą inwestycją jest budowa Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze, nowoczesnego pediatrycznego szpitala klinicznego, w którym najmłodsi pacjenci otoczeni zostaną fachową opieką medyczną. W szpitalu prowadzonych jest wiele inwestycji, środki przeznaczone są także na zakup sprzętów i potrzeby oddziałów szpitalnych. Większość budynków Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze czeka w najbliższych latach termomodernizacja, a system centralnego ogrzewania, ciepłej wody i instalacji oświetleniowej zmodernizowany. Realizatorem umowy, opiewającej na ponad 50 mln zł, jest firma Mostostal Zabrze. Realizacja inwestycji pozwoli nie tylko na głęboką termomodernizację budynków szpitala, ale również na zminimalizowanie kosztów zużycia energii, podwyższenie standardów budynków opieki medycznej, uzyskanie efektu komfortu cieplnego oraz zwiększenie bezpieczeństwa cieplnego w budynkach służby zdrowia.

 

W spotkaniu uczestniczyli także: Tomasz Wróblewski – Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia, Geodeta Województwa Roman Bąk oraz dyrektor MEDKOL Wiesława Pawluk.         

Zobacz również