Zabezpiecz się przez cyberatakami

Pobierz PDF
Chcesz poznać metody ochrony przed atakami komputerowymi, a może Interesujesz się tematem bezpiecznego przechowywania danych na laptopie? Specjalistą w tych tematach oraz kwestiach związanych z wprowadzaniem budżetu obywatelskiego zostaniesz, jeśli pojawisz się na kolejnej sesji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Jak zawsze zapraszamya samorządowców i przedsiębiorców. Zaczynamy w piątek (14 lutego) o godz. 11:00.

Rozpoczniemy od garści informacji dotyczących aktualnych działań samorządu województwa, po których specjalistki z Banku Gospodarstwa Krajowego - Edyta Płanka – Dyrektor Regionu oraz Sylwia Jakubowska - Specjalista ds. projektów rozwojowych - przedstawią wsparcie oferowane przedsiębiorcom MŚP w tym roku przez BGK.

Dowiemy się również jak wprowadzić w gminie budżet obywatelski, będący narzędziem umożliwiającym mieszkańcom faktyczne współdecydowanie o wydatkowaniu części środków z lokalnego budżetu. Opowie o tym Adam Szulczewski – ekspert Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, od 2007 r. działający w zespole Fundacji na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic.

W drugiej części zjazdu zaplanowaliśmy szkolenie związane z cyberbezpieczeństwem na co dzień. Poruszymy w nim szczególnie ważne w dzisiejszych czasach kwestie, dzięki którym będziemy potrafili korzystać z komputerów i smartfonów bardziej odpowiedzialnie i bezpiecznie. Szkolenie poprowadzi ekspert firmy Perceptus, pełniący w niej funkcję IT Managera – Przemysław Sobczyk.

Sesja rozpocznie się 14 lutego o godz. 11:00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

PROGRAM

Zobacz również