Sulechów: Posiedzenie Komisji Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa

Pobierz PDF
Członek zarządu Marcin Jabłoński uczestniczył w posiedzeniu Komisji Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa. Tym razem sejmikowa komisja spotkała się w Sulechowie, a w rozmowach wzięły udział także samorządy z terenu powiatu zielonogórskiego. Była to okazja do zaprezentowania osiągnięć i planów samorządów w zakresie transgranicznych inicjatyw.  

Samorządowcy z terenu powiatu zielonogórskiego zaprezentowali swoje dotychczasowe projekty, dotyczące działań z zakresu współpracy zagranicznej i promocji regionu. Wskazywali m.in. na programy wymiany młodzieży, inicjatywy senioralne oraz projekty turystyczno-kulturalne, a także sportowe i gospodarcze. Dodatkowo włodarze gmin zaprezentowali plany na 2020 r.

Sporo miejsca poświecono dyskusji o budowie spójnego systemu ścieżek rowerowych. Przypomnijmy, że już teraz w naszym regionie realizowany jest projekt Oder Velo, dotyczący tras dla cyklistów na pograniczu polsko-niemieckim. – Ścieżki rowerowe są obecnie jedną z kluczowych kwestii, mając na uwadze potrzeby regionu w zakresie m.in. turystyki, zdrowia, środowiska. Potrzebujemy projektów dotyczących tych tras, realizowanych w dużej skali – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

Swoje plany na 2020 r. zaprezentowała także komisja. Na liście znalazło się m.in. spotkanie z Komisją Spraw Europejskich i Polityki Rozwoju Brandenburgii.

Galeria: Posiedzenie Komisji Współpracy Zagranicznej i Promocji Województwa

Zobacz również