Nowe lokalizacje karetek w Zielonej Górze

Pobierz PDF
Od piątku Zespoły Ratownictwa Medycznego stacjonujące w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Zielonej Górze przy ul. B. Chrobrego, zostały rozproszone w celu minimalizacji ryzyka zakażenia COViD-19 pomiędzy personelem medycznym udzielającym świadczenia zdrowotne. Karetki stacjonują w kilku miejscach na terenie miasta. Jest to m.in. ZOK na ul. Festiwalowej, IV LO przy Szosie Kisielińskiej oraz akademik Wcześniak przy al. Wojska Polskiego. 

Decyzję podjął Marcin Mańkowski - Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze po to, by uniknąć ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa między zespołami. Nowe lokalizacje, w których obecnie stacjonują karetki to:

Zielona Góra  Aleja Wojska Polskiego 67 - Akademik Wcześniak S1 F01 111 ZRM specjalistyczny

Zielona Góra ul. Szosa Kisielińska 18 -  Internat IV Liceum Ogólnokształcącego P1  F01 112 ZRM podstawowy

Zielona Góra ul. Wyspiańskiego 25 - Internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych P2 F01 114 ZRM podstawowy 

Zielona Góra ul. Festiwalowa 3 - Zielonogórski Ośrodek Kultury P3 F01 116 ZRM podstawowy

W związku z postawieniem w stan kwarantanny osób przebywających w lokalizacji S2 F0 1 113 Zielona Góra ul. Wyspiańskiego 60 - Akademik SBM, w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, Zespół S2 F0 1 113 został przeniesiony 23.03.2020 r. na ul. Botaniczną 60 Bursa w Zielonej Górze.        

W Gorzowie SP WSPR funkcjonuje bez zmian - w dwóch lokalizacjach (na ulicach Śląskiej i Kazimierza Wielkiego). Tamtejszy miejski zespół zarządzania kryzysowego nie podjął decyzji o rozlokowaniu zespołów na pojedyncze karetki.

Zobacz również