Bank Informacji Pomocowej: Jak Lubuszanie pomagają w czasach zarazy

Pobierz PDF
Firma AMB Software zaoferowała 10 tys. zł. Dostała listę potrzebnych Szpitalowi w Zielonej Górze zakupów i już za 6 tys. zł kupili 30 pulsoksymetrów. Towarzystwo Rozwoju Rodziny przekazało 105 Szpitalowi Wojskowemu w Żarach ręczniki papierowe i pojemniki na odpady. Firma Horex już sprowadza dla naszych lecznic mydło w płynie i kremy nawilżające. Szyje się już pościel dla SOR-u – to tylko niektóre efekty działalności Lubuskiego Banku Informacji Pomocowej

Ofert w Banku Informacji Pomocowej jest już ponad 30. Niektóre „pary” udaje się połączyć od ręki. Szpital w Zielonej Górze dał znać, że na SOR-ze brakuje pościeli. Informacja w jeden wieczór rozeszła się lotem błyskawicy. Rano mieliśmy na skrzynkach już ofertę Klubu Towarzysko-Sportowego z Obrzyc. Mają dostępny materiał – kilka bel. Mogą przekazać szwalni, która uszyje pościel. Udało się zorganizować zakład krawiecki, pościel ma lada dzień trafić na zielonogórski Oddział Ratunkowy.

Oferty dotyczą różnych branż. W zakresie porad prawnych – najpierw zgłosiła się jednak Kancelaria Adwokacka, a teraz cała Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze zaoferowała swoje usługi. – Jesteśmy gotowi pomóc lub udzielić wsparcia pracownikom służby zdrowia. Deklarujemy udzielenie pomocy w formie telefonicznej lub elektronicznej – mówi Anna Pawlikowska, adwokatka.

- Wszystkim zaangażowanym dziękujemy. Żyjemy w takich czasach, że wychodzi z nas to, co najgorsze i to, co najlepsze. Cieszę się, że w Banku gromadzimy tylko pozytywne perełki - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz, jakie jeszcze oferty są w Banku Informacji Pomocowej.

W Urzędzie kwestie „łączenia” oferujących pomoc z potrzebującymi załatwia Ewa Jaske z Departamentu Ochrony Zdrowia  - tel. 693 409 044.

Chcesz pomóc? Zgłoś się przez formularz: www.lubuskie.pl/formularz-pomocy

 

 Kto skorzystał i co się udało:

  1. Szpital 105 w Żarach – Towarzystwo Rozwoju Rodziny przekaże  pojemniki na odpady, ręczniki papierowe, , firma Horex.pl przekaże mydło  w płynie, kremy nawilżające
  2. Pogotowie Zielona Góra. Udało się nawiązać kontakt z firmą  ADT Sławomir Winiarczyk – import maseczek z Chin
  3. Szpital Zielona Góra (SOR) i Pogotowie w Zielonej Górze – firma Ekoenegetyka przekazała maseczki jednorazowe po 3000 szt. i rękawiczki jednorazowe. Czekają jeszcze na dostawę fartuchów jednorazowych, które też przekażą. 
  4. SOR Szpital Zielona Góra – materiał, kilka belek na pościel Klub Towarzysko-Sportowy, Maciej Chamienia, pościel będzie w czwartek.

Zobacz również