Gorzów Wlkp.: Specjalne autobusy dla pracowników szpitala

Pobierz PDF
Od poniedziałku (30 marca br.) pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie do pracy będą woziły specjalnie autobusy. To odpowiedź Prezydenta Miasta Jacka Wójcickiego na wniosek zarządu gorzowskiego szpitala. Dzięki temu personel szpitala bezpiecznie dotrze do pracy, nie przebywając w jednym pojeździe z innymi pasażerami komunikacji miejskiej.

- Pracownicy szpitala są szczególnie narażeni na kontakt z chorymi osobami. My chcemy, aby tak długo jak to jest możliwe zachowywali dobre zdrowie i służyli swoją wiedzą i doświadczeniem pacjentom. Stąd pomysł na specjalnie im dedykowane kursy. Ciesze się, że zarówno prezydent Gorzowa jaki i władze MZK przychylnie potraktowali nasza prośbę – mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

 

Miejski Zakład Komunikacji zapewni pracownikom szpitala dowóz do i z pracy dedykowanymi liniami 25 (trasa linii 125), 26 (trasa linii 126) oraz 34 (trasa linii 134). Kursy będą się odbywały w godzinach początku i końca zmian.

 

Wszystkie przystanki na liniach autobusowych 24, 26 i 34 będą przystankami „na żądanie”. Do pojazdu będzie można wsiąść po okazaniu specjalnego identyfikatora, w które już zostali wyposażeni pracownicy szpitala. Aby wysiąść na konkretnym przystanku trzeba będzie wcisnąć oznaczony w autobusie przycisk na tyle wcześnie, by kierowca mógł zatrzymać pojazd.  

 

Szczegółowy rozkład jazdy tych autobusów znajduje się  m.in. na stronie internetowej szpitala.

 Źródło: Notatka prasowa WSzW w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również