#zostańwdomu, powiedz NIE koronawirusowi!

Pobierz PDF
#zostańwdomu – to najlepsze co możesz zrobić, aby uchronić siebie i innych przed koronawirusem i pomóc powstrzymać pandemię! To najskuteczniejsza jak do tej pory metoda profilaktyczna! W domach powinny pozostać nie tylko osoby, które źle się czują, ale też osoby, które nie mają żadnych objawów. Powód? Można czuć się dobrze, ale być tzw. bezobjawowym nosicielem koronawirusa. – Dziś zdrowie i życie zależy od nas samych! Apeluję więc: Zostań w domu! Powiedz NIE koronawirusowi – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zasady akcji #zostańwdomu są proste

  • Jeśli nie masz  objawów, to nie znaczy, że nie zarażasz innych. Możesz być bezobjawowym nosicielem wirusa SARS-CoV-2 i roznosić go wśród innych ludzi
  • Każde wyjście z domu oznacza narażenie się na zakażenie. Ciebie i innych ludzi.
  •  Część społeczeństwa nadal musi pracować, żebyśmy mogli nadal funkcjonować. Pracują przecież lekarze, pielęgniarki, wszelkie służby medyczne, farmaceuci, strażacy, wojsko, policjanci, sprzedawcy, usługodawcy, kierowcy, urzędnicy i wiele innych profesji. Jeśli ich zarazimy, to my wszyscy będziemy mieć problem.
  • Zdrowi MUSZĄ pozostać nasi lekarze. Dlatego w miarę możliwości należy korzystać z możliwości telemedycyny, telefonicznych i mailowych rozwiązań (e-recepty, e-zwolnienia).
  • Jeśli zostaniesz w domu, zmniejszysz ryzyko „wędrówki” wirusa. Im więcej osób zostanie, tym ryzyko mniejsze.

Marszałek Elżbieta Anna Polak: – Choć nie każdy może zostać w domu, to jednak część osób ma możliwość wykonywania pracy zdalnie. Mam poczucie, że jeszcze nigdy dotąd nowoczesne technologie nie były tak bardzo przydatne, jak właśnie teraz przy akcji #zostańwdomu. Pamiętajmy także o naszych seniorach, którzy boją się pójść do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Zachowajmy jednak zdrowy dystans! Kwarantanna może uratować życie Tobie i innym! Bądź odpowiedzialny!

Zobacz również