Drugi ładunek dla Lubuskiego czeka na wylot

Pobierz PDF
15 kwietnia planowany jest przylot drugiej części środków ochrony osobistej zamówionej przez samorząd województwa w Chinach. Tym razem to ładunek wielkości 84m3, ważący ponad 10 ton. Zamówiony sprzęt trafi do lubuskich szpitali dzięki staraniom marszałek Elżbiety Anny Polak, prawdziwemu łańcuchowi z ludzkich serc oraz wsparciu funduszy europejskich. -  Udało się zbudować łańcuch osób i instytucji, które pomogły zorganizować logistycznie lotniczą dostawę – mówi marszałek.

Przypomnijmy, za 5,5 mln zł samorząd województwa złożył zamówienie w Chinach na środki ochrony osobistej dla lubuskich szpitali. Na zamówienie składają się: 20 tys. zestawów ochrony biologicznej (w tym kombinezony, maski, gogle, rękawice ochronne, pokrowce na buty, włókninowe ubrania jednorazowego użytku, worki na odpady), 27,5 tys. masek z filtrem, 25 tys. masek flizelinowych, 13,7 tys. gogli nieparujących, 3,4 tys. przyłbic, 1,3 mln rękawic. Pierwsza partia zamówienia ważyła 12,5 tony i miała ponad 90 m sześc.

Realizacja zamówienia była możliwa m.in. dzięki współpracy z firmą LUG, która podjęła się pośrednictwa z chińskim dostawcą, rządem polskim, który zorganizował transport lotniczy oraz wojskiem polskim, które przetransportowało ładunek do Lubuskiego. Pierwsza część zamówienia trafiła już do jednostek ochrony zdrowia.

#FunudszUE #UEpomaga

Zobacz również