Nowa odsłona zielonogórskiej onkologii

Pobierz PDF
W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze oddany został do użytku kompleks Poradni Onkologicznych z salą do konsyliów. To kolejny etap remontu Klinicznego Oddziału Onkologii. Remont nie byłby możliwy bez wsparcia samorządu województwa. - Wszystkie wolne środki angażujemy w ochronę zdrowia. Jest taka potrzeba przy tej mizerii środków rządowych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Przed kilkoma miesiącami oddano do użytku dzienny oddział chemioterapii –  teraz cały parter budynku równoległego do ul. Podgórnej zyskał nowy wygląd i funkcjonalność. W wyremontowanym skrzydle budynku „L” umiejscowiono m.in. zespół Poradni Onkologicznych, czyli m.in. gabinety chemioterapii, radioterapii, chorób sutka, gabinet chirurgiczny, dwa gabinety ogólne, sekretariat, pokój kierownika, pielęgniarki oddziałowej, a także salę do konsylium, zaplecze socjalne i magazynowe. Pojawiła się również nowa rejestracja z poczekalnią oraz zespół toalet. - Cieszę się, że mamy nowe warunki w poradniach, do których trafia bardzo dużo ciężko chorych ludzi. Z powodu charakteru choroby, często są to pacjenci w złym stanie psychicznym, stąd nieodpowiednie warunki w jakich tu przed remontem przebywali mogły źle na nich wpływać. Także personel medyczny zasługiwał na lepsze miejsce pracy, przyjmując tak dużo pacjentów – podkreśla prezes szpitala, dr Marek Działoszyński

Zdaniem dra n. med. Marka Szwieca, kierownika Klinicznego Oddziału Onkologicznego, remont poradni i oddziału dziennej chemioterapii doprowadził świadczone usługi medyczne do europejskiego poziomu. - Dzięki temu pacjenci przyjmowani są w przyjaznym otoczeniu, poprawił się komfort oczekiwania na wizytę. Jest wentylacja i klimatyzacja. Pozwoli to też na zwiększenie liczby gabinetów lekarskich, powstanie miejsca na porady dietetyczne i psychologa – mówi.

Jak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków leczenia onkologicznego pokazuje fakt, że każdego roku w woj. lubuskim odnotowuje się 4 tys. nowych zachorowań na nowotwory. To oznacza, że codziennie 11 Lubuszan dowiaduje się, że choruje na raka. Dlatego tak istotne jest inwestowanie w onkologię.

Źródło: Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze

Galeria: Nowa odsłona zielonogórskiej onkologii

Zobacz również