Rozmawiamy o otwartości w Gorzowie

Pobierz PDF
2 lipca w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie będące dalszym ciągiem rozmowy z Instytutem Równości oraz Fundacją Warto być równym nad Wartą z 22 czerwca br., gdzie rozmawiano o otwartości, równości i nowych możliwościach. - Będę wspierała i walczyła o równe traktowanie, o równe szanse i tolerancję. Nie pozwolę wykluczać żadnego mieszkańca naszego regionu tylko dlatego, że nie jest taki sam, jak inni sobie by chcieli – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W Biurze Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wlkp. z Moniką Drubkowską, prezeską Fundacji Warto być równym nad Wartą, spotkali się marszałek Elżbieta Anna Polak, radni województwa Anna Synowiec i Mirosław Marcinkiewicz oraz Izabela Piotrowicz, kierowniczka Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego. Kontynuowano dyskusję na temat działalności Domu Równości w Gorzowie Wlkp., stworzenia podobnej instytucji w Zielonej Górze i współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Rozmowa ukierunkowana była na działania wspierające dzieci i młodzież w województwie lubuskim.

- Cieszę się z kolejnego spotkania z Panią Marszałek. Nasze rozmowy przełożą się na konkretne działania pomocowe dla młodzieży z problemami społecznymi – mówi Monika Drubkowska, prezes Fundacji Warto być równym nad Wartą - prowadzimy spotkania z młodzieżą,  integrujemy się z innymi organizacji społecznymi, aby połączyć siły w działaniu na rzecz klimatu, środowiska, równości. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu Domu Równości w Gorzowie, miejsca spotkań dla młodych i dorosłych. Lokal otrzymałam od Urzędu Miasta. Remontujemy go z własnych oraz otrzymanych od darczyńców środków finansowych i materiałów budowlanych. Projekt Domu Równości uzyskał aprobatę i uznanie Pani Marszalek – podsumowuje.

 

Galeria: Rozmawiamy o otwartości w Gorzowie

Zobacz również