Lubuskie Talenty - Program Stypendialny

Pobierz PDF

UWAGA❗️❗️❗️📣
W związku z sytuacją epidemiczną siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. są nieczynne dla interesantów 🔒

Wnioski dostarczone osobiście🙎‍♀️🙎 można zostawiać w specjalnych pojemnikach📭, ulokowanych przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego. Dokumenty można również przesłać za pośrednictwem poczty📨.


Lubuskie Talenty

Program stypendialny „Lubuskie Talenty” organizowany jest po raz drugi. Już pierwsza edycja dowiodła, jak wiele naukowych pereł skrywa nasz region. - Stypendia należą do kategorii najważniejszych inwestycji, bo w kapitał ludzki, w młodych ludzi. Wierzę, że pieniądze dadzą młodzieży impuls do jeszcze większego zaangażowania – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Po stypendia w ramach programu ma sięgnąć aż 340 uczniów. Mogą to zrobić uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej (VII, VIII) oraz liceów. Poszukujemy osób szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. Pod uwagę będzie brana np. średnia ocen.

Nabór wniosków ruszy 28 września. Dokumenty należy złożyć do 16 października. Uczniowie podstawówek otrzymają przez 10 miesięcy 6 tys. zł. W ręce licealistów powędruje 10 tys. zł, również rozłożonych na taki sam okres. Dodajmy, że przez ten cały czas uczniowie będą podlegać opiece nauczyciela.

„Lubuskie Talenty” są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Szczegółowe informacje o Lubuskich Talentach oraz wniosek i niezbędne załączniki znajdą się na stronie www.bip.lubuskie.pl lub www.lubuskie.pl w zakładce dla Mieszkańców -> Stypendialne Marszałka -> Lubuskie Talenty https://lubuskie.pl/cms/134/pliki_do_pobrania_lubuskie_talenty

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 609 905 002.

Do pobrania

Zobacz również