O różnorodności chrześcijan we Frankfurcie nad Odrą

Pobierz PDF
Fot: Team CBT24
W Muzeum Kleista we Frankfurcie nad Odrą odbyło się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej. To wydarzenie, podczas którego ludzie różnych wyznań celebrują różnorodność.

Inicjatywa ma też swój aspekt transgraniczny, ponieważ uczestniczą w niej wspólnie Polacy i Niemcy. W imieniu marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego w wydarzeniu zainaugurowanym 7 czerwca 2024 r. brał udział Radosław Brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Stronę niemiecką reprezentował zaś nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke i premier Brandenburgii Dietmar Woidke. Uczestniczką spotkania była również burmistrz Słubic Marzena Słodownik.

Podczas wydarzenia samorządowcy i osoby reprezentujące związki wyznaniowe mówiły o wspólnej Europie i budowaniu wzajemnego porozumienia. Dyrektor Radosław Brodzik, witając i przekazując słowa pozdrowienia i życzenia od marszałka oraz Zarządu Województwa Lubuskiego podkreślił, że Lubuskie jest miejscem otwartym, przyjaznym i pełnym różnorodności. Współpracuje z Niemcami na wielu płaszczyznach i buduje wzajemne porozumienie.

Spotkania Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej odbywają się co cztery lata. Jest to wydarzenie otwarte, podczas którego prowadzone są panele dyskusyjne na tematy duchowe, społeczne i polityczne, wspólne nabożeństwa czy koncerty.

Spotkanie we Frankfurcie nad Odrą zakończyło się w niedzielę 9 czerwca 2024 r.

Powiązane wiadomości

Zobacz również