Zielonogórski Twój Zielony Targ ma już 10 lat

Pobierz PDF
Fot: Katarzyna Jach
14 sierpnia 2024 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze członek Zarządu Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej spotkał się z organizatorami Twojego Zielonego Targu.

W spotkaniu wzięli udział: Michał Czarnecki – organizator i pomysłodawca Twojego Zielonego Targu,  Marta Forszpaniak – Zastępca Dyrektora Lubuskiego Centrum produktu Regionalnego w Zielonej Górze, Tadeusz Woźniak – Dyrektor Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze/Ochli,  Monika Nowicka-Woźniak - p.o. Zastępcy Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL.     

W niedzielę, 1 września w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli odbędzie się 10-lecie Twojego Zielonego Targu. Patronem jubileuszowego wydarzenia jest członek Zarządu Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL i Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego oraz Muzeum Etnograficzne w Ochli.

W programie imprezy m.in.:

–         targ lokalnych producentów (ponad 70 wystawców),

–         atrakcje dla dzieci (m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, animacje),

–         warsztaty i degustacje organizowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego,

–         konkursy z nagrodami (dla wystawców i klientów),

–         muzyka na żywo,

–         strefa relaksu,

–         konsultacje dla mam ze specjalistami,

i wiele innych atrakcji.

Niedziela, 1 września 2024 r.

godz. 9:00-18:00.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy o godzinie 12:00.

Twój Zielony Targ to cykliczne targi zdrowej żywności organizowane w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli od 15 czerwca 2014 roku. Targi odbywają się w każdą niedzielę, a dotychczas odbyło się już ponad 500 edycji imprezy. Co tydzień spotkać tu można kilkudziesięciu lokalnych producentów żywności, którzy jakością i wyjątkowym smakiem swoich produktów zaskarbili sobie sympatię niezliczonej ilości klientów.

Od początku istnienia Targu organizuje go dwoje zielonogórzan - Paula Lencewicz i Michał Czarnecki.

Powiązane wiadomości

Zobacz również