Międzynarodowy Dzień Krajobrazu jako okazja do refleksji nad ochroną przyrody

Pobierz PDF
Fot: Departament Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi
Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu to doskonała okazja do refleksji nad znaczeniem przyrody i zachowania jej walorów w otaczającym nas krajobrazie – przyznał członek Zarządu Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej podczas inauguracji Ogólnopolskiej Konferencji „Samorządy wojewódzkie na straży uzdrawiania krajobrazu”.

Ideą Dnia Krajobrazu jest budowanie świadomości społecznej, promowanie wzorcowych praktyk względem ochrony krajobrazu oraz inspirowanie do podejmowania działań służących podwyższaniu jakości krajobrazów, które mają terapeutyczny wpływ na nasze życie.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, który przypada 20 października, mieliśmy zaszczyt gościć w województwie przedstawicieli urzędów marszałkowskich z całej Polski.

Podczas konferencji poruszano ważne zagadnienia dotyczące działań na rzecz ratowania krajobrazu miejskiego, przede wszystkim poprzez zachowanie zieleni, która jest kluczowa dla poprawy jakości życia i ma bezpośredni oraz pośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wydarzenie poprowadziła kierownik Wydziału Zasobów Przyrodniczych w Departamencie Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Sylwia Tylzon-Stojanowska wraz z mecenasem Krzysztofem Gruszeckim, który jest autorytetem polskiego prawa ochrony środowiska i ochrony przyrody.

Galeria zdjęć

Powiązane wiadomości

Zobacz również