
W spotkaniu poza marszałek Elżbietą Anną Polak, wicemarszałkiem Łukaszem Poryckim i prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henrykiem Olszewskim uczestniczyli także: prezes Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki Robert Paluch, prezes Lubuskiej Federacji Sportu Bogusław Wontor, sekretarz generalny PZLA Hubert Trochimowicz oraz trener blokowy kadry Polski 400-metrowców, Sławomir Landyszkowski.
W poniedziałek (21 czerwca) odbyły się wybory do władz Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki. Była to okazja, aby podczas wtorkowego spotkania z zarządem woj. lubuskiego omówić aktualną sytuację w lekkiej atletyce w Polsce i regionie. Władze Związku podziękowały zarządowi województwa za dodatkowe wsparcie finansowe programu krajowego „Lekkoatletyka dla każdego!”. Środki z budżetu woj. lubuskiego są systematycznie przeznaczane dla młodych adeptów lekkiej atletyki.
Program „Lekkoatletyka dla każdego!”, realizowany jest od 2014 r. i powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Jego zadaniem jest pokazanie lekkiej atletyki jako sportu atrakcyjnego, niosącego wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dającego satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki temu spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie mają zostać wyłonieni ci najzdolniejsi, którzy w przyszłości, jako seniorzy mają osiągnąć pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentować Polskę na światowych arenach.
Obecnie program obejmuje ponad 600 grup treningowych w całej Polsce. Wszystkie zajęcia wszystkie w programie są bezpłatne i prowadzone są z uwzględnieniem wieku uczestników i ich stopnia zaawansowania w trzech grupach: klasy I-IV i IV-VIII szkoły podstawowej oraz OSU.