Schowaj sidebar
EKOBOHATERZY - zaproszenie do udziału w konkursie ogólnopolskim

Główny Instytut Górnictwa w Katowicach organizuje ogólnopolski konkurs pt.: „Ekobohaterzy” skierowany do szkół ponadpodstawowych, którego głównym celem jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej.

Szczegóły konkursu oraz formularz zapisu znajdują się na stronie: https://ekobohaterzykonkurs.eu/

 

 

 

Ruszają nowe nabory projektu „Lekcja:Enter” - szkoleń dla nauczycieli przyszłości!
 
Nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „Lekcja:Enter”. Głównym celem projektu jest wsparcie nauczycieli w prowadzeniu atrakcyjnych, ciekawych lekcji, na których stałym elementem staną się narzędzia cyfrowe i aktywizujące metody nauczania.

„Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej, który powstał z myślą o dyrektorach i nauczycielach podstawówek, liceów ogólnokształcących i profilowanych, techników oraz szkół branżowych I stopnia. Nauczyciele, którzy wezmą udział w szkoleniach, zwiększą swoje kompetencje cyfrowe i bez wątpienia wprowadzą nową jakość podczas ich zajęć z uczniami.

Jak wziąć udział w projekcie?

Na szkolenia, zespoły nauczycieli zgłasza dyrektor placówki. Mogą wziąć w nich udział wszyscy nauczyciele z danej szkoły, spełniający warunki uczestnictwa w projekcie. Szczegóły dostępne są pod adresem https://lekcjaenter.pl/strona/23/dla-dyrektorow....

Szkolenia odbywają się przez cały rok, w całej Polsce, a zgłoszenia przyjmują realizatorzy działający w województwie, w którym znajduje się dana szkoła. Ich wykaz i dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://lekcjaenter.pl/strona/22/zapisy.

Pozostałe informacje dotyczące szkoleń i projektu można znaleźć na stronie: https://lekcjaenter.pl/. Projekt „Lekcja:Enter” jest realizowany przez Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych dzięki środkom z Funduszy Europejskich.