Schowaj sidebar

21 stycznia 2020 r. Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy stypendystów wyróżnionych za osiągnięte wyniki sportowe. W ramach naboru trwającego od 21 listopada do 20 grudnia 2019 r. wpłynęło 125 wniosków z 36 klubów i stowarzyszeń sportowych. Na ten rok przyznano aż 54 stypendia sportowcom reprezentującym 22 lubuskie kluby sportowe na łączną kwotę 200 tys. zł.

O stypendium mógł się starać zawodnik lub zawodniczka uprawiający dyscyplinę i konkurencję sportu znajdującą się w programie Igrzysk Olimpijskich oraz objętą Systemem Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez odpowiednie ministerstwo lub znajdującą się w programie Igrzysk Paraolimpijskich.

Stypendia przeznaczone są dla wybitnie uzdolnionych sportowców w kategoriach: juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, będących w pierwszym roku kategorii seniora oraz dla osób niepełnosprawnych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym, którzy są członkami klubów lub stowarzyszeń sportowych zarejestrowanych na terenie województwa lubuskiego.

 

Stypendia przyznawane są sportowcom, zarówno w indywidualnych, jak i zespołowych dyscyplinach sportu, którzy w roku poprzedzającym przyznanie stypendium spełnili co najmniej jeden z następujących warunków:

1) reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich lub na Igrzyskach Paraolimpijskich,

2) reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata lub Mistrzostwach Europy w kategorii seniorów, młodzieżowców, juniorów lub juniorów młodszych lub reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży,

3) zdobyli medal na głównych Mistrzostwach Polski Seniorów lub zdobyli medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, objętych Systemem Sportu Młodzieżowego,

4) zdobyli medal na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy w sportach osób niepełnosprawnych,

5) byli medalistami Mistrzostw Polski w zespołowych grach sportowych seniorów, młodzieżowców, juniorów lub juniorów młodszych.

 

 

 

 

Do pobrania: