Gospodarska wizyta na północy regionu

Pobierz PDF
Pięć osób na tle ścianki promocyjnej gminy Pszczew.
Członek zarządu Marcin Jabłoński odbył dziś serię spotkań na północy naszego regionu. Była to okazja, aby porozmawiać z przedsiębiorcami. Nie zabrakło też spotkań z samorządowcami.

Jednym z punktów wizyty w Gorzowie Wlkp. było spotkanie z właścicielami firmy z branży IT – Neosystem. Przedsiebiorstwo specjalizuje się w rozwiązaniach, które mogłyby ułatwić automatyzację procesów w urzędach oraz podległych im jednostkach. Są to przede wszystkim urządzenia do przyjmowania wniosków i podań, cyfrowej informacji dla petenta oraz zarządzania kolejkami.

Harmonogram uzupełniło poza tym spotkanie w Pszczewie. Członek zarządu Marcin Jabłoński zwiedził nowoczesną fabrykę ekologicznych opakowań. Miał także okazję zapoznać się z walorami, jakie posiada gospodarstwo agroturystyczne Folwark położone przy samym Pszczewskim Parku Krajobrazowym. To miejsce popularne wśród Lubuszan. Posiada produkty wpisane na listę Dziedzictwa Kulinarnego regionu lubuskiego.

Wizyta w Pszczewie była także okazją do rozmów z wójtem Józefem Piotrowskim. Samorządowiec przedstawił aktualne działania gminy oraz opowiedział o planowanych inwestycjach. Dyskusja dotyczyła również możliwości sięgnięcia po środki unijne w nowej perspektywie. W spotkaniach uczestniczyła także Poseł na Sejm Krystyna Sibińska.

 

 

 

 

Zobacz również