Są plany na obwodnicę Drezdenka

Pobierz PDF
Spotkanie grupy
„Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” to grupa inicjatywna mieszkańców, z którą dzisiaj spotkał się członek zarządu Marcin Jabłoński. Rozmawiano o szansach na dokończenie inwestycji. Do tej pory zrealizowano już dwa etapy.

Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” przekazała postulat o dokończeniu budowy obwodnicy Drezdenka w ciągu dróg wojewódzkich nr 181-174 oraz na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 156/160/164 do drogi wojewódzkiej nr 158. Pod dokumentem podpisało się 5 tys. osób.

– Po wielu konsultacjach podjęliśmy decyzję, że będziemy chcieli zgłosić do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekty dotyczące Drezdenka. Z trzech wybranych zadań, aż dwa są inwestycjami zgodnymi z Państwa oczekiwaniami, co było możliwe, ponieważ posiadamy gotową dokumentację. Mam nadzieję, że uzyskają akceptację. Zebrane podpisy dowodzą, jak bardzo mieszkańcy liczą na tę inwestycję. Jest bezdyskusyjnie bardzo potrzebna. Liczymy, że nasze wnioski znajdą przychylność podczas oceny – tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Przypomnijmy, że budowę obwodnicy Drezdenka podzielono na cztery etapy. Na razie udało się ukończyć dwa z nich. O dokończenie prac lobbuje nie tylko Grupa Inicjatywna Mieszkańców, ale także burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska, radni Drezdenka oraz radni powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Inwestycję wspierają również lubuscy parlamentarzyści m.in. posłowie Waldemar Sługocki i Krystyna Sibińska. W dzisiejszym spotkaniu z grupą „Współpraca dla obwodnicy Drezdenka” udział wzięli również: dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomir Kotylak oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Tonder.

Nabór wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg potrwa do 21 maja.

 

Zobacz również