Most w Pomorsku - czekamy na uwagi

Pobierz PDF
Pomorsko na mapie Google Maps.
To już ostatnie dni, kiedy można zgłosić uwagi do budowy mostu w Pomorsku. Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończy konsultacje 17 maja.

W ramach inwestycji zakładana jest budowa mostu o długości ok. 430 m przez rzekę Odrę, który umożliwi wyeliminowanie promu jako przeprawy z budową odcinka trasy o długości ok. 5 km. Planuje się, że przeprawa mostowa w Pomorsku umożliwi ruch pojazdów ciężarowych, osobowych, pieszych i rowerzystów. Zapewnione zostanie utrzymanie płynnego skomunikowania z istniejącą siecią drogową regionu, w tym dojazd do drogi S3. Początek nowego odcinka drogi będzie zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 279, a koniec pomiędzy miejscowościami: Pomorsko i Brody w ciągu DW 278, dzięki czemu droga bezpośrednio posłuży obu miejscowościom.

- Mamy już uzgodniony plan realizacji tego ambitnego, bardzo potrzebnego przedsięwzięcia. Wiemy, że wiele samorządów czeka na ten most, bo inwestycja usprawni i skróci czas przemieszczania się po tej części województwa – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.

Według planów w tym roku ma zakończyć się proces związany z koncepcją programową. Następnie rozpocznie się proces zamówienia publicznego i wybór wykonawcy na wykonanie dokumentacji projektowej.Więcej informacji wraz z wariantami i formularzem do uwag można znaleźć [TUTAJ].

Zobacz również