
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
Od ponad 25 lat współpraca na pograniczu polsko-niemieckim jest coraz intensywniejsza. Dziś granice dzielące oba kraje istnieją jedynie na mapie. To m.in. zasługa transgranicznych programów europejskich, w tym INTERREG Brandenburgia-Polska. Konferencja dotycząca tej inicjatywy i jej wpływu na codziennie życia po obu stronach Odry odbędzie się w piątek (02.02) w hotelu Ruben w Zielonej Górze.
Urząd Marszałkowski wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim zapraszają do udziału w konferencji „Uwarunkowania współpracy transgranicznej i wpływ Programu Interreg VA Brandenburgia-Polska na rozwój współpracy na polsko-niemieckim pograniczu”. Podczas konferencji zostaną przedstawione informacje dotyczące programu i wspólnych działań podmiotów z Polski oraz Niemiec. Spotkanie będzie dotyczyło także sytuacji społeczno-politycznej za naszą zachodnią granicą.
Spotkanie jest otwarte dla dziennikarzy. Zapraszamy do rozmów z gośćmi i panelistami konferencji. Poniżej program wydarzenia.
PROGRAM KONFERENCJI