
Celem realizacji zadania jest aktywizacja społeczna i podniesienie jakości życia 26 osób powyżej 50+ zamieszkałych w sołectwach Brudzewo, Smardzewo i Opalewo poprzez udostępnienie oferty zajęć na rzecz ich wzajemnej integracji.
W ramach projektu przewidziane są spotkania z przedstawicielami służb społecznych i medycznych, szkolenia i warsztaty oraz koncert poświęcony obchodom 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na zakończenie zaplanowano jarmark bożonarodzeniowy oraz spotkanie integracyjne uczestników projektu. Zajęcia odbywać się będą do końca grudnia 2018r. w świetlicach wiejskich sołectw Brudzewo, Smardzewo i Opalewo.
Projekt realizowany jest we współpracy z Księdzem Proboszczem Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opalewie oraz sołtysami sołectw Brudzewo, Smardzewo i Opalewo i współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach działaniana rzecz Seniorów wynikającego z "Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych" - Lubuskie Inicjatywy Senioralne