Samorząd wspiera „studentów-seniorów”

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
Współpraca z Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku była tematem spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezes ZUTW Zofią Banaszak oraz senatorem Waldemarem Sługockim. Samorząd województwa wesprze m.in. udział lubuskich "studentów-seniorów” w Ogólnopolskim Kongresie UTW, który odbędzie się w Warszawie, 14 października.

Samorząd województwa wspiera lubuskich seniorów i słuchaczy UTW także poprzez organizację innych wydarzeń oraz dofinansowuje udział lubuskich studentów-seniorów w przedsięwzięciach ogólnopolskich:

16 września – Lubuski Sejmik Seniorów

27 września -Okrągły Stół Senioralny – rozmowy w gronie ekspertów o problemach osób starszych

11 października – inauguracja roku akademickiego ZUTW

30 października – Parlament Senioralny w Warszawie

Samorząd województwa lubuskiego wspiera także organizowany corocznie przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej "Lubuski Tydzień Seniora". To czas, w którym najstarsi mieszkańcy regionu, nie tylko mogą wziąć udział w darmowych koncertach, wystawach i wykładach, ale także spróbować swoich sił podczas turniejów sportowych lub balów seniora. Celem organizacji Lubuskiego Tygodnia Seniora jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, w szczególności na promowanie aktywności seniorów w wielu dziedzinach życia publicznego oraz zintensyfikowanie działań na rzecz włączenia osób starszych do realizacji polityki senioralnej w naszym regionie. Współorganizatorem wydarzenia jest zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

ZUTW powstał w 1992 roku. Od początku funkcję jego prezesa pełni Zofia Banaszak. Celem ZUTW jest podejmowanie i rozwijanie społecznych inicjatyw naukowych, oświatowych, kulturalnych, ekologicznych, a także kultury fizycznej i sportu poprzez prowadzenie form działalności edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej, twórczej i krajoznawczo - turystycznej dla osób starszych. Aktywizacja społeczna i poprawa jakości życia osób starszych, to tworzenie warunków do dobrego starzenia się.

Zobacz również