Złota Pinezka Map Google dla Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie

Pobierz PDF

Google przyznaje Złote Pinezki - wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw.
W województwie lubuskim nagrodę otrzymuje Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie - wyjątkowe miejsce, które jest dumą nie tylko Ziemi Międzyrzeckiej, ale także całego regionu.

30 lipca 2020 r. - Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji. 

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Dziś ogłasza laureata Złotej Pinezki w województwie lubuskim - Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. To jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata, które są obecnie rezerwatem nietoperzy. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32–35 km. I właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. 

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim - w województwie lubuskim - okazał się Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi ziemię lubuską, zarezerwuje sobie czas, by zwiedzić fortyfikacje.  Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią - powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska. 

W Muzeum otwarto niedawno nową trasę turystyczną. Eskapada po podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zaczyna się w bunkrze nr 717. Trwa trzy godziny
i kończy się w schronie 719, gdzie na zwiedzających czeka nowa atrakcja – zapadnia, która broniła dostępu do obiektu. Międzyrzecki Rejon Umocniony obecnie ma już ponad 3,5 tysiąca opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,8. 

Wyjątkowi przewodnicy

Do wspólnego poznawania turystycznych perełek Polski, Google zaprosił 8 twórców znanych ze swojej ciekawości świata i zamiłowania do podróży. Są to: Krzysztof Adamek (@krzysztof_adamek), Victor Borsuk (@victorborsuk), GDZIE BĄDŹ (@gdziebadz), Globstory (@globstory), Szpilki w Plecaku (@szpilkiwplecaku), Travelicious (@traveliciouspl), Travelover (@travelover.pl) i Wędrowne Motyle (@wedrownemotyle). Każdy twórca przedstawia na swoim profilu dwa miejsca wyróżnione Złotą Pinezką, zachęcając do odkrywania Polski, a także do wspierania ulubionych miejsc poprzez pozostawianie opinii na Mapach. Międzyrzecki Rejon Umocniony przedstawia swoim obserwującym Patrycja Jaskot, czyli Travelover.

Przez ostatnie dwa miesiące podróżowałam nieustannie po Polsce. Czasami wcale nie trzeba jechać́ na drugi koniec świata po przygodę̨. Planując podróż̇ po województwie lubuskim, można natrafić́ na przykład na tak niesamowite miejsce, jakim jest Międzyrzecki Rejon Umocniony-Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata, a jednocześnie rezerwat... nietoperzy. To wielka satysfakcja odkrywać́ w Polsce takie turystyczne perełki i mieć́ tę przyjemność́, by odznaczać́ je Złotą Pinezką Map Google - komentuje Patrycja Jaskot, dziennikarka i autorka bloga TraveLover.pl.

Do tej pory przyznano 6 Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich
w Białymstoku, w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika, a w województwie dolnośląskim ZOO Wrocław Afrykarium

W województwie lubuskim największe wzrosty, w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, odnotowały takie miejsca jak: Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (993% r-d-r), Ścieżka Geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina” (wzrost o 255% rok do roku), Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (39% r-d-r), Park Tysiąclecia (100% r-d-r) czy Zamek w Międzyrzeczu (98% r-d-r). 

Opracowano na podstawie  informacji  przesłanych przez Biuro Prasowe Google.

*WAŻNE! Dane liczbowe na grafice laureata pochodzą z lutego br.

 


 

 

 

Galeria zdjęć

Zobacz również