Dotacje na nawadnianie boisk piłkarskich

Pobierz PDF
Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał 10 dotacji dla gmin z naszego województwa na nawadnianie boisk piłkarskich.

Pula konkursu wynosiła 300 tys. zł, ale ze względu na olbrzymie zainteresowanie konkursem, oraz w związku z pisemną prośbą prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Pana Roberta Skowrona, Sejmik zwiększył pulę konkursu do 500 tys. zł. 

O jego stworzenie postulowali radni sejmiku. Choć idea skierowana jest do klubów piłkarskich, to po środki musi zaaplikować gmina lub powiat. - Co ważne program pomoże podnieść jakość murawy, a więc poprawi warunki treningowe, ułatwiając szkolenie młodzieży - mówił  wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. 

- Wiem, z jakimi problemami borykają się kluby na terenach wiejskich. Zastanawiałem się, co zrobić, aby bardziej racjonalnie używać wodę, która staje się produktem deficytowym. Ten projekt przyczyni się do oszczędności w tym zakresie. Pozwoli np. na komputerowe sterowanie systemem nawadniania i podlewanie nocą - zapewniał Zbigniew Kołodziej, radny województwa oraz Prezes Klubu Sportowego Sokół Rozłogi.

Nowy program docenili także przedstawiciele Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Podkreślili, że pomoże podnieść jakość treningów, co pozwoli wykształcić kolejne piłkarskie talenty. – Tereny wiejskie mają duży potencjał. Jeśli spojrzymy na mapę piłkarstwa to LZPN na lata 2018-2019 został uznany jako 3 siła, która dostarcza reprezentantów Polski do kadr. Poprawa stanu muraw pozwoli utrzymać ten poziom – przekonywał Robert Skowron, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

- Prawdopodobnie Lubuskie jest prekursorem takich działań. Cieszy mnie ten pilotażowy program, będziemy starali się go promować w regionie i kraju. Duże brawa dla samorządu województwa za tę inicjatywę – podsumował Jan Suchecki, Delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do pobrania

Zobacz również