Dbając o bezpieczeństwo pacjentów

Pobierz PDF
Od 1 października Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uruchamia Centralny Punkt Wydawania Wyników. Placówka chce w ten sposób ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

Centralny Punkt Wydawania Wyników znajduje się w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala (w ciągu ostatnich tygodni budynek został dostosowany do nowego przeznaczenia). Tym samym, od października, bez konieczności wejścia do szpitala będzie można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. – Każdy, kto będzie miał potrzebę odebrania wyniku będzie mógł to zrobić szybko i sprawnie, z pominięciem procedury mierzenia temperatury i wypełniania ankiety epidemiologicznej – informuje Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w WSW w Gorzowie. Kasperska zaznacza jednak, że płytę CD z badaniem nadal trzeba będzie odbierać w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. – Pracujemy jeszcze nad usprawnieniem procedury wydawania wyników w formie cyfrowej na płycie CD. Jesteśmy już po pierwszych testach – mówi.

- Uruchomienie Centralnego Punktu Wydawania Wyników to jeden z elementów naszego dbania o to, by w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia – dodaje Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala. To nie jedyny element radzenia sobie z sytuacją przez jednostkę. – Od kilku miesięcy promujemy nasz system eRejestracja, dzięki któremu wyniki badań i historię wizyt w poradniach można pobrać bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca na świecie i dowolnego  urządzenia z dostępem do Internetu – mówi Surowiec.

Aby odebrać wyniki  w Centralnym Punkcie Wydawania Wyników trzeba okazać dowód tożsamości lub upoważnienie do odbioru wyników innej osoby (podobnie, jak do tej pory). Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej, obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Wydawania Wyników będzie czynny w dni powszednie: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 7.00 do 15.00, w środy – od 7.00 do 18.00.

Zobacz również