Stan epidemiczny w samorządowych szpitalach

Pobierz PDF
Niedziela, 18 października: w szpitalach podległych samorządowi województwa przybywa chorych na COVID-19. Oddziały dedykowane zakażonym koronawirusem zaczynają się wypełniać.

Szpital Uniwersytecki Zielona Góra

Oddział zakaźny szpitala liczy 35 miejsc – obecnie przebywają na nim 32 osób oraz 2 osoby na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Przygotowanych jest także 10 miejsc dla zakażonych COVID-19 dzieci - wszystkie są wolne. 30 osób przebywa w izolatorium. Zakażony personel: 28 pielęgniarek, 7 lekarzy, 12 osób z innego personel medycznego oraz 5 innych pracowników szpitala. Na kwarantannie jest ok 100 osób.

 

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
Obecnie na ul. Walczaka, czyli w na oddziale dedykowanym zakażonych COVID-19 na 102 łóżka zajętych jest 101. 9 pacjentów zakażonych koronawirusem korzysta ze wspomagania respiratorowego. W szpitalu przy ul. Dekerta obecnie znajduje się 15 pacjentów zakażonych COVID-19: 12 na oddziale wewnętrznym, 1 na chirurgii dziecięcej, 1 na na oddziale dziecięcym, 1 na neurologii i  3 osoby w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Aktualnie dodatni wynik testów na obecność koronawirusa ma 61 pracowników szpitala: 11 lekarzy, 28 pielęgniarek i 21 osób z kontaktu

 

Szpital Kardiologiczno-Pulmonologiczny w Torzymiu

Na oddziale rehabilitacji pulmonologicznej i kardiologicznej  przekształconym w covidowy - II poziom czyli w zakaźny (z łączną liczba 95 lóżek) przebywa nadal 92 pacjentów z zielonogórskiego z DPS-u Wśród nich są 22 z dodatnim wynikiem COVID-19 oraz 70 z drugim  ujemnym wynikiem uzyskanym wczoraj późnym popołudniem. Pacjenci z ujemnym wynikiem jutro rano przetransportowani zostaną do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze. Wśród personelu Lubuskiego Centrum Pulmonologii jest 1 zakażona koronawirusem pielęgniarka, która przebywa na kwarantannie.


Warto podkreślić, że szpital w Torzymiu liczy łącznie 240 lóżek z czego 95 wojewoda przekształcił w covidowy zakaźny, tj. 40% całej bazy łóżkowej. Procentowo to najwięcej spośród lubuskich szpitali w II poziomie COVID.

Zobacz również