Covid-19: szpital w Gorzowie przebadał nauczycieli

Pobierz PDF
Ponad 220 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych zostało przebadanych na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., w szpitalnych puntach pobierania wymazów badani byli pracownicy 15 gorzowskich placówek oświatowych.

Badanie nauczycieli to element ogólnokrajowej akcji wykonywania testów przesiewowych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej tych szkół. Testy są dobrowolne i bezpłatne.

- Aby przeprowadzić tę akcję sprawnie, musieliśmy nieco zmodyfikować godziny pracy naszych punktów pobierania wymazów działających w systemie Drive Thru – informuje Bożena Songin – główny specjalista ds. jakości i kontroli wewnętrznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, która odpowiada także za funkcjonowanie punktów testowania w kierunku COVID-19. - Nauczyciele i pracownicy szkół byli badani od godz. 8.00 do 11.00 przez gorzowski szpital wspólnie z żołnierzami WOT.  Wszystko odbyło się bez żadnych zakłóceń.

Pobrane od nauczycieli wymazy trafią teraz m.in. do szpitalnej pracowni mikrobiologii, gdzie zostaną przebadane. Wyniki powinny być znane do niedzieli, 17 stycznia 2021 r. Będzie je można poznać i odebrać bez wychodzenia z domu poprzez portal pacjent.gov.pl oraz w systemie eRejestacja prowadzonym przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Powiązane wiadomości

Galeria zdjęć

Zobacz również