Podlaskie: Konwent Marszałków

Pobierz PDF
Logo województwa podlaskiego - kolorowy żubr.
Epidemia przeniosła do internetu wiele ważnych wydarzeń. Tak też stało się z Konwentem Marszałków Województw RP, którego gospodarzem jest obecnie Podlaskie. Najbliższe posiedzenie odbędzie się jutro (24 lutego).

Województwo Lubuskie będą reprezentować członkowie województwa lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele. Będzie to pierwsze z trzech posiedzeń Konwentu organizowanych przez województwo podlaskie, które przejęło przewodnictwo od Lubuskiego. Tradycyjnie już w rozmowach wezmą udział samorządowcy, przedstawiciele rządu oraz zaproszeni eksperci. Swoją obecność zapowiedzieli: premier Mateusz Morawiecki, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Christopher Todd, Dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Komisja Europejska. 

W programie [TUTAJ] wydarzenia postawiono na kilka kluczowych tematów. Uczestnicy porozmawiają o m.in.:

  1.  Projekcie Umowy Partnerstwa dla realizacji Polityki Spójności 2021-2027 w Polsce,
  2.  Krajowym Planie Odbudowy,
  3.  Zmianach w zakresie funkcjonowania szpitalnictwa w Polsce,
  4.  Wsparciu dla rozwoju obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej,
  5.  Międzynarodowych łańcuchach dostaw po pandemii.

W planach posiedzenia znalazło się również przyjęcie stanowisk w kluczowych obecnie dla samorządów wojewódzkich sprawach. Mowa tu o np. kwestii odmrożenia branży turystycznej, czy też sprawy ustalanie wysokości zaległości z tytułu opłaty recyklingowej. Przypomnijmy, że najbliższe pierwsze posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP odbędzie się on-line.

 

 

Zobacz również